مرجع مقالات رسمي طراحي سايت مرجع مقالات رسمي طراحي سايت .

مرجع مقالات رسمي طراحي سايت

طراحي وب با پايتون

طراحي وب با پايتون
dfپايتون يكي‌از لهجه هاي امروزي برنامه نويسي در سوي سرور ميباشد ، طراحي سايت  پايتون يك گويش برنامه‌نويسي بدون پول، متن گشوده (Open Source) و با بياني بدون نقص‌خيس، آزاد ميباشد كه هم‌‌اينك (يعني از ورژن‌ 2.1 و جديدتر) پروانه‌ آن بوسيله « بنياد قابل انعطاف‌افزار پايتون» PSF اداره مي گردد. پروانه‌ پايتون سازگار با پروانه‌ GPL3 ميباشد، با اين درحال حاضر به برنامه‌نويس اين اذن را مي دهد كه بتواند برنامه‌اي با سورس بسته (Closed Source) ايجاد كند.

 

با استعمال از قاب ورك هاي مختلفي مانند Django ميتوان اينترنت نرم افزار هاي متنوعي تشكيل داد ، در صورتي‌كه شما تصميم داريد كه با استعمال از پايتون يك سايت را پباده سازي نماييد مي بايست به يك نكته بسيار مهم اعتنا فرماييد ، نخست مي بايست به‌اين نكته اشاره كنيم كه آيا ساخت دوباره چرخ عمل آنقدر مهم و مالامال اهميت ميباشد كه بخش مديريتي سامانه را با معماري و استاندارد سطح بالايي در ايجاد اپليكيشن پباده سازي كرد ؟ مخصوصا در پروژه هاي كوچك تا ميانگين ؟ در شرايطي‌كه اين نياز به اندازه موجود هست كه الزاما بايستي با به كار گيري از پايتون اين پباده سازي رخ بگيرد هزينه ساخت آن بسيار بالاست و از طرفي هم هزينه نگداري و گسترش آن در دراز دوران اضافه از پباده سازي آن مي‌شود ، البته پايتون تحت عنوان يك لهجه برنامه نويسي زير اينترنت قادر است خروجي خير در چهره پياده سازي درست و اصولي به شما بدهد.

در‌حالتي كه در ادامه راهكاري فارغ از به كار گيري از طريق هاي پباده سازي مرسوم در بازار مي‌باشيد به كارگيري از سيستم مدير محتوا منحصر سپهرگستر مورد بسيار قابل قبولي ميباشد كه به شما توصيه مي شود اين سيستم مدريريت محتوا بر روي كادر ورك دوست داستني و حاذق لاراول مندرج ميباشد و تحت عنوان پكيج استاندارد روي لاراول نصب مي گردد و قابليت و امكان بيشتر شدن قسمت هاي نامحدود از قبيل ماژول ها - پباده سازي ها و بسط اپليكيشن زير اينترنت در كنار خويش را به طور جداگانه داراست . اين CMS در سال 95 او‌لين ورژن آن رونمايي شد و امروزه در اشكال اينترنت سايتهايي كه روئت كرد تجاري و تخصصي به وبسايت دارا هستند گزينه به كارگيري قرار مي گيرد.

 

 

در مورد هاي بعدي ميتوان استعمال درست و اصولي وردپرس مي قدرت در حيث داشت. البته در شرايطي‌كه تصميم داريد كه سايتي را با پايتون ساخت فرماييد كه ماژول هاي متنوعي كه قرار ميباشد در جهت ادمين ساخت شود داشتن يك وبسايت با يك لهجه برنامه نويسي مختص عمل اشتباهي هم وجود ندارد چرا‌كه مي توانيد كليه چيز را در يك پنل مديريتي داشته باشيد ولي در لحاظ داشته باشيد ايجاد يك CMS مهم تريم بخش آن بسط و مراقبت در دراز برهه زماني ميباشد چيزي كه در اولِ فعاليت ناديده گرفته مي گردد و درآينده در دردسر ساز ميباشد ( بهتر ميباشد از كمپاني هايي كه كالا مخصوص CMS را پباده سازي و گسترش داده اند) امداد بگيرد.

 

با تحليل‌ها و آمار و ارقام نشان مي دهد كه گويش PHP هنوز كلام نخستين را در طراحي وب سايت مي‌زند وردپرس و يا اين كه مجنتو دو مثال از سيستم هاي رئيس محتوا پر اسم و رسم در عالم ميباشد كه هوا داران بسيار متعددي هم داراست و مجموعاَ جواب گوي متعددي از نيازها ميباشد . از تمامي مهم خيس وجود كادر ورك لاراول و بقيه كادر ورك هاي متنوع در گويش PHP موجب گرديده كه افزونه هاي فراواني براي آن ايجاد شود، كادر ورك در اصطلاح به چارچوب قابل انعطاف‌افزاري گفته مي‌گردد. يك كادر‌ورك گروه‌اي از كتابخانه‌هاي برنامه‌نويسي و احتمالا گروه‌اي از مقررات براي برنامه‌نويسي ميباشد. سطح بالاي امنيت در كادر ورك Laravel اين اطمينان خيال و خاطر را براي متقاضايان مهيا مي نمايد كه هر آنچه كه دوست دارا‌هستند را ميتوانند توليد نمايند از پروژه هاي وسيع ملي گرفته تا پروژه هاي فردي و كوچك.
ما در وبينه يك CMS مخصوص پباده سازي كرده ايم كه مي‌تواند كليه نيازهاي شما‌را در سطح رئيس محتوا پوشش دهد و به بقيه ماژول هاي توسعه يافته يا اين كه سفارشي شما نيز متصل نمايد كه اينا همگي بستگي به داشتن علم عميق و تجربه دراز بازه زماني در ساخت سايت با استعمال از قاب ورك لاراول دارااست.

 


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۱:۲۷ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

پايتون (Python) چه است؟


پايتون (Python) چه است؟
انگيزه اصلي از اختراع گويش برنامه نويسي پايتون خوانايي بالاي كد دستورهاي برنامه ميباشد، به اين چهره كه در IDE بلاك‌هاي كد به طور خود كار ظواهر مي شود. اين گويش برنامه نويسي open source طراحي سايت بوده و به وسيله بنياد اپليكيشن پايتون مدير مي‌گردد. درين نوشته‌علمي شمارا با لهجه برنامه نويسي پايتون و كاربردها و خصوصيت هاي آن بيش تر آشنا خوا هيم كرد.

معرفي پايتون:


پايتون يك لهجه برنامه نويسي كار كشته سطح بالا، شئ گرا و فن‌اي ميباشد كه در حالا بسط روز‌افزون در عالم ميباشد. اين عبارت جواب بدون نقص سوال” پايتون (Python) چه ميباشد؟ ” را براي شما بازگو مي‌نمايد.

اين لهجه با قابليت و امكان‌هاي فراوان و شگفت انگيزي كه دارااست تحولي در دنياي برنامه نويسي از گسترش برنامه‌هاي پايين اينترنت تا ساخت بازي‌هاي رايانه‌اي، بوجود آورده ميباشد. پايتون در آغاز در سال 1991 وارد دنياي برنامه نويسي شد و در سال‌هاي اخير اعتنا برنامه نويس ها را به خويش جلب كرده و روز آپديت بر هواداران آن افزوده مي گردد.

پايتون هنوز در كشور‌ايران منزلت خويش را پيدا نكرده ميباشد البته آينده روشني براي آن مي‌اقتدار تصوركرد چون اين لهجه كاربردهاي فراواني داراست و در بخش اعظمي از تارنما‌هاي دربين‌المللي نيز گزينه استعمال قرار گرفته ميباشد.

تعداد لغات كليدي پايتون نادر، بي آلايش و تماما قابل فهم و شعور ميباشد و اين زمينه درك و يادگيري آن را براي يوزرها جديد‌عمل بسيار معمولي نموده است. در واقع اين لهجه پيچيدگي‌هاي معمول بقيه لهجه‌ها را ندارد و بعداز برنامه نويسي، منطق آن به طور كامل قابل فهم و شعور ميباشد. اين لهجه اپن سورس را مي‌اقتدار در حين كوتاهي به خير و خوبي خاطر گرفت و بواسطه كتابخانه‌هاي گسترده‌اي كه داراست از آن به كار گيري‌هاي فراوان كرد.

پايتون يك لهجه اسكريپتي ميباشد بدين خواسته كه كدهاي آن در اكثر پلت فرم‌ها از پاراگراف لينوكس، ويندوز، مكينتاش، سيستم‌هاي گوشي و حتي پلي‌استيشن قابل اجراست.

اين لهجه به منجر قابليت و امكان‌هاي فراواني كه داراست لهجه آيتم عشق برنامه نويس ها اينترنت مي باشد. كمپاني‌هاي عظيمي مانند گوگل، ياهو، ناسا و … در سطح وسيعي در هم اكنون استعمال از پايتون ميباشند.

سفارش اينترنت سر: معرفي و مزاياي هاست لينوكس ماهر (پرسرعت)

كابردهاي لهجه برنامه نويسي پايتون


اتوماتيك‌سازي برنامه‌ها
توسعه برنامه‌هاي ذيل اينترنت
اسكريپت نويسي
محاسبه داده ها
گسترش نرم افزار‌هاي ذيل اينترنت
از گزاره قاب ورك‌هاي دوست داستني پايتون مي‌قدرت به Django و Flask اشاره نمود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۵:۳۶ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

پباده سازي دكان ساز با قابليت و امكان تعدادي فروشندگي


پباده سازي دكان ساز با قابليت و امكان تعدادي فروشندگي
دكان ساز يك ابزار اصلي ميباشد كه كليه شغل هاي دكان آنلاين از روش آن انجام ميگردد قرار دادن توليدات در وبسايت، انجام پرداخت‌ها و پردازش آن ها، محاسبات مالياتي و غيره. پباده سازي دكان ساز كليه امكاناتي كه شما براي مدير و مراقبت يك دكان اينترنتي نياز داريد را در چنگ شما ميگذارد .
يك دكان اينترنتي اجزاي مختلفي را دربرگيرنده ميشود كه دكان ساز طراحي سايت همگي آنها‌را به گونه اي كه به كارگيري از آن براي همگان راحت باشد در چنگ يوزرها قرار ميدهد. دكان ساز‌ها غالباً قابليت و امكان تلفيق و تعامل با خدمت‌هاي ديگر مانند درگاه‌هاي پرداخت، ابزارهاي بازاريابي ايميلي، قابل انعطاف افزارهاي حسابداري و كانال‌هاي اجتماعي را نيز دارااست. اپليكيشن‌هاي حسابداري در ساختار آن‌ها گنجانده مي گردد تا شغل هاي رئيس و حسابداري يك مغازه سريعتر و آسوده خيس انجام گيرد.

پباده سازي مغازه ساز با قابليت و امكان يك سري فروشندگي

كساني وجود دارا‌هستند كه خالق‌ي محصولي ميباشند و زحمت اكثري براي آن مي كشند.اين اشخاص غالبا محصول ها خويش را به يك واسطه مي فروشند و آن واسطه به يك واسطه ديگر. بعضي اوقات اين زنجيره تا يك‌سري دست مي چرخد و محصولي كه در غايت به دست مصرف كننده مي رسد قيمتي فوق العاده اضافه از قيمتي كه مي بايست داشته باشد داراست.
در‌اين بين خالق كه نقش اصلي را در ايجاد آن متاع داراست كمترين منفعت را برده. همينطور در‌اين دسته معاملات مصرف كننده پاياني مبتلا ضرروزيان ميگردد به اين دليل‌كه محصولي را بسيار گران خيس از آنچه كه قيمت آن بوده خريده ميباشد.و فقط واسطه‌ها ميباشند كه در‌اين روايت با كمترين زحمت بيشترين منفعت را ميبرند.طراحي وب سايت‌هاي يكسري فروشندگي مي تواند نقش يك منجي را درين بهبهه ايفا نمايد
ماركت پليس يا اين كه يكسري فروشندگي؛منجي توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان، معاند واسطه گري
مطمئنا هر خالق اي به‌اين انديشه نموده است كه خودش دست به فروش توليدات خودش بزند و از اين نحوه هم منفعت بيشتري كسب نمايد و هم فرآورده پاياني را با قيمت خوب تري به دست مصرف كننده برساند. البته خطاها بخش فروش بسيار ميباشد و انجام اين فعاليت به‌اين آساني‌ها هم وجود ندارد همان طور كه چندي قبل شاهد اين بوديم كه تارنما بزرگي مثل طراحي وب سايت ديجي متاع هم به سمت ماركت پليس شدن رفته و امكان چندين فروشندگي را به يكي از اصلي‌ترين سياست‌هاي تيم خويش كرد.

ماركت‌پليس يا اين كه يكسري فروشندگي چه است؟
ماركت پليس در واقع يك پلتفرم فروشگاهي ميباشد كه از آغازين روز‌هاي فعاليت اينترنت وجود داشته ميباشد. در شرايطي‌كه ساخت وب سايت‌هاي فروشگاهي عادي را يك دكان فرض كنيمَ، ماركت پليس مثل يك پاساژ ميباشد. يعني اينكه خويش ماركت پليس چيزي نمي‌فروشد بلكه بستري ميباشد كه فروشندگان به طور گروهي در آن توده ميشوند .
خريداران براي رفع نياز‌هاي خويش و خريد توليدات به آن مراجعه مي نمايند و به راحتي مي توانند في مابين فروشندگان متفاوت در ادامه چيزي كه مي خواهند بگردند. اين فرم تعدادي فروشندگي يك موقعيت رقابت در بين فروشندگان توليد خواهد كرد كه سبب ساز فراتر رفتن كيفيت فروش و خدماتي كه فروشندگان ارائه ميدهند خواهد شد. طرز كاركرد ماركت پليس اساسا به‌اين چهره ميباشد كه يك پنل كاربري به فروشندگان خويش مي دهد و آنها خودشان محصول ها را در آن قرار مي دهند و به فروش ميرسانند و سامانه يك سري فروشندگي عمدتا وظايف فني و تبليغات كلي و گسترده را بر عهده مي گيرد.ولي گونه هاي مختلفي از ماركت پليس موجود هست كه با هم به بازنگري آنان هم خوا‌هيم پرداخت.

دكان ساز با امكان يك سري فروشندگي
با به كار گيري از مغازه ساز با امكان يك سري فروشندگي شما ميتوانيد فروشگاهي بسازيد كه فروشندگان گوناگون در آن عضو مي‌شوند و با قرار دادن محصولاتشان بر روي وب سايت شما به راحتي آنان‌را به فروش مي رسانند. يوزرها با خريد اين توليدات نيازهاي خويش را از تارنما شما تامين مي نمايند. در واقع شما با ساخت سايت فروشگاهي با امكان يك‌سري فروشندگي تنهاً عمل داد و ستد را مدير ميكنيد و تامين و فروش محصول ها به وسيله يوزرها وب سايت شما چهره مي گيرد. شما در اينجا فعاليت معامله را براي فروشندگان و خريداران ريلكس‌خيس كرده‌ايد و به ازاي خدماتي كه به آن ها ارائه داده ايد كارمزد اخذ ميكنيد. طرق مختلفي براي اجراي چنين فروشگاهي موجود است كه ما به تني چند از آن‌ها اشاره ميكنيم.

پباده سازي دكان ساز با قابليت و امكان چندين فروشندگي

اشكال مغازه ساز با امكان چندين فروشندگي
به كارگيري از اسكريپت‌ها
مضمون‌ لغوي اسكريپت اشاره داراست به گويش‌هاي برنامه نويسي خاصي كه بر بستر اينترنت اجرا مي گردند ولي در اينجا اصطلاحا اشاره دارااست به كد وب سايت‌هايي كه لايسنس آنها گشوده گرديده و براي يوزرها اهل ايران قابل به كارگيري ميباشد. شما مي توانيد اين اسكريپت‌ها را از وب سايت‌هاي متفاوت كه آن ها راست چين كرده اند خريداري نمائيد و با نصب و فعال سازي آن ها پباده سازي دكان ساز چندين فروشندگي اتان را به رويكرد بيندازيد.

استعمال از قالب‌هاي مهيا
اكنون در بازار مغازه ساز‌هاي مختلفي وجود دارا‌هستند مانند مجنتو كه يك پباده سازي مغازه ساز متن گشوده و مجاني ميباشد، اپن كارت، پرستاشاپ كه پلاگين‌ها و قالب‌هاي فراواني شامل است و از محبوبيت بالاي در كشور ايران شامل است و غيره.براي كليه اين دكان‌ها قالب‌هاي مهيا دكان ساز تعدادي فروشندگي فراواني موجود هست كه شما ميتوانيد بر پايه ي نيازهاي خويش از در بين آن ها گزينش كرده و مغازه ساز يك سري فروشندگي تان را فعال سازي فرماييد. از مزاياي اين طريق اين ميباشد كه سرعت آن بسيار بالا بوده و هزينه مقداري در حين راه‌اندازي خواهد شد.


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۲:۰۳ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

زبان هاي برنامه نويسي براي طراحي سايت

Php
Hypertext preprocessor يا اين كه php يكي‌از لهجه هاي برنامه نويسي ميباشد كه در طراحي سايت آيتم به كار گيري قرار ميگيرد و از گزاره لهجه هاي برنامه نويسي سمت سرور به حساب مي آيد. اين لهجه برنامه نويسي در سال 1998 و بوسيله راسموس لردورف به عالم عرضه شد. اين گويش برنامه نويسي يك گويش مبداء گشوده و قابل گسترش ميباشد كه غالبا براي پباده سازي برنامه هاي سرور سايد در طراحي وب هاي ديناميك آيتم استعمال قرار مي‌گيرد.

اين گفته به‌اين معناست كه دستوراتي كه به وسيله لهجه برنامه نويسي php نوشته مي‌شود بوسيله سرور اجرا و ترجمه ميگردد و در غايت سود ي ان به استفاده كننده نمايش داده ميشود، نكته ي ديگري كه در اين مورد مي بايست به آن اشاره كنيم اين ميباشد كه در حالتي‌كه استفاده كننده كد سورس وبسايت را ببيند كدهاي اصلي وبسايت را نمي بيند بلكه دستورها ترجمه گرديده ي آخرين را مي بيند.


ساختار لهجه برنامه نويسي php بسيار مشابه به لهجه برنامه نويسي perl و گويش برنامه نويسي c ميباشد و آن چه كه موجب گرديده اين لهجه برنامه نويسي تا اين حد كاركشته ظواهر شود اين ميباشد كه با اكثر زمان ها خزانه هاي اطلاعاتي از قبيل Mysql همگوني داراست و همينطور صورت پذيري فوق العاده اي دارااست.

لهجه برنامه نويسي php به قدري قوي بود كه از آن براي ساخت قابل انعطاف افزارهاي معروف به كارگيري شد كه از پاراگراف ي اين قابل انعطاف افزارها مي شود به اپليكيشن Mambo، Joomla، mybb، Phpbb، SMF و مدياويكي اشاره نمود.

Python
گويش برنامه نويسي python در سال 1991 و بوسيله خودو فان رسوم پباده سازي شد. اين گويش برنامه نويسي امروزه يكي‌از برگزيدگان لهجه هاي برنامه نويسي ميباشد كه محبوبيت بسيار متعددي بين برنامه نويس ها و گسترش دهندگان داراست. وسيع ترين عامل محبوبيت اين لهجه برنامه نويسي سمت سرور را شايد بتوان آساني آن دانست به طوري كه مي اقتدار خاطرنشان كرد اشخاصي كه مي‌خواهند اخيرا وارد دنياي برنامه نويسي شوند، تعيين اين لهجه مورد ي بسيار قابل قبولي براي آن‌ها ميباشد.

آساني اين گويش برنامه نويسي تا جايي كه امروزه در سراسر دنيا يكي مطلوب ترين مورد ها براي يادگرفتن برنامه نويسي به اشخاص و مخصوصا به كودك ها ميباشد. اما آساني اين لهجه به معناي اين وجود ندارد كه كاربرد چنداني ندارد بلكه اين لهجه برنامه نويسي از پاراگراف گويش هايي ميباشد كه كاربرد گسترده اي داراست و همينطور به صورت گسترده اي نيز پشتيباني ميگردد، به نحوي كه برنامه هايي به لهجه پايتون نوشته ميشوند روي سيستم عوامل و بسترهاي اصلي و سيستم برهان يگانه خيس به خير و خوبي اجرا مي گردند.


گويش برنامه نويسي پايتون در واقع براي مالامال كردن رخنه‌ دربين دنياي برنامه نويسي و همينطور ارائه ي راهكاري بهتر براي تايپ كردن اسكريپت هايي كه مراحل انجام چندين از شغل هاي روتين خسته كننده را به صورت اتوماتيك انجام ميدهند و يا در ايجاد يك مثال از برنامه ي كاربردي كه در يك يا اين كه چندين گويش برنامه نويسي ديگر پياده مي گردد گزينه به كار گيري قرار ميگيرد.

ASP
Active Server Pages يا اين كه ASP يكي از ديگر از گويش هاي برنامه نويسي ميباشد كه در طراحي وب گزينه به كار گيري قرار مي‌گيرد و بوسيله كمپاني مايكروسافت در سال 1993 ارائه شده‌است، اين گويش برنامه نويسي صرفا بر روي خدمت هاي ميزباني اينترنت ويندوز قابل انجام مي باشند و به نوعي مي اقتدار خاطرنشان كرد كه امكان هايي كه داراست بسيار مشابه به گويش برنامه نويسي php ميباشد.


گويش برنامه نويسي ASP مانند گويش برنامه نويسي PHP نيز يكي‌از گويش هاي سمت سرور در ساخت وب سايت ميباشد كه كدهاي اصلي گويش را به استفاده كننده اكران نمي دهد بلكه امرها ترجمه گرديده ي آخرين را به استفاده كننده اكران مي‌دهد و اين امكان منجر ميگردد كه به سادگي نتوان از روي كدها نسخه برداري برداري و يا اين كه سرقت كرد.


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۴:۴۶ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

طراحي وب سايت آرايش

خوب براي اين كه‌اين مسئله طولاني تر جا بيفتد همين عمل را انجام مي دهيد.
نخست با index.php آغاز مي كنيم.

 طراحي وب سايت آرايشيهمان گونه كه مشاهده مي‌كنيد ما از به عبارتي html اصلي به كارگيري نميكنيم كه هيچ php در آن نبود. از نظر تئوريك، php هنگام تايپ كردن تم، ازروي اختيار ميباشد، اگرچه در صورتي‌كه مي‌خواهيد وبسايت هاي وردپرس جامعي پباده سازي نمائيد به آن نياز خواهيد داشت. حذف php در پوشه هاي تم، وردپرس شما‌را سنگين مي‌كند.
در پوشه style.css شما تنها يك بخش را تغيير و تحول مي دهيد و آن هم هدر استايل شيت طراحي سايت ميباشد.
كه آن مشتمل بر اطلاعاتي ميباشد كه به وردپرس اين اذن را ميدهد كه تم شمارا شناسايي نمايد.
در اينجا يك نمونه بي آلايش موجود هست كه تحت عنوان كامنت در فولدر شما بيش تر ميشود.
/*
Theme Name: My First WordPress Theme
Author: My Name
Description: My first ever WordPress theme!
Version: 1.0
*/توضيحات سرصفحه

رمز صفحه ها زياد ديگري نيز موجود است كه ميتواند در استايل شيت شما قرار بگيرد كه صرفا بعضا از آن‌ها اجباري مي باشند، در اينجا ليست جامعي را ارائه خوا هيم اعطا كرد.
اسم تمurl تم: در‌صورتي‌كه تم شما دارنده صفجه اصلي ميباشد مي بايست آن را طولاني تر فرماييد.تاليف كننده خجالتي نباشد.url تاليف كننده، در حالتي‌كه شما يك وب سايت فردي و يا اين كه مثال عمل داريد مي‌توانيد به آن پيوند دهيد.توضيحاتنسخهجوازurl جوازبرچسب ها. اين برچسب ها درorg براي غربال كردن تم شما با خصوصيت هاي يگانه به كار گيري ميشود.دامنه متن. اين آيتم براي هدف ها ميان المللي و ترجمه استعمال مي‌گردد.(دقت داشته باشيد كه اسم تم شما مي بايست منحصر باشد. در شرايطي كه نامي را تعيين نمائيد كه پيش از اين وجود داشته باشد در وردپرس تداخل به وجود ميايد.)
پوشه index.php و style.css خويش را در يك فايل ذخيره نماييد و نامي مخصوص به آن بدهيد. بعداز اتمام فعاليت ان را فشرده فرمائيد.
در مرحله بعدي، از نصيب نصب وردپرس خويش به نصيب اكران > تم ها برويد و بر روي add new كليك فرمائيد. از برگه اكران شما ميتوانيد تم خودتان را آپلود و آن گاه فعال نماييد.
ساخت سايتبعداز انجام اين عمل، به صفجه اصلي خويش برويد و اولي تم وردپرس خويش را ملاحظه كنيد.
براي تاييد اينكه اين تم تحت عنوان يك تم داخل وردپرس به رسميت شناخنه شده‌است يا اين كه نه، كافي ميباشد مجدد به اكران > تم ها برويد. تم خويش را ميان بقيه مواقعي كه در وب سايت خويش نصب نموده ايد، پيدا خواهيد كرد و حتي مي‌توانيد بر روي آن كليك فرمائيد تا جزئيات بيشتري را كه در راز برگه استايل شيت خويش گنجانده ايد، پيدا فرمائيد.


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۰:۵۷ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

بررسي لينك هاي رقبا

 اين معمولي ترين روش براي لينك سازي وب سايت مي باشد، دنبال كردن رقبا و يافتن متن و انكر تكست لينك ها و آدرس مرجع پيوند هاي كه آتوريتي باليي دارند قادر است به سئوي وبسايت شما امداد بسيار زيادي بكند و شما بر طبق تعداد سايت هايي كه داريد يك استراتژي مناسب را انتخاب بكنيد و آغاز به لينك و پيوند گيري بكنيد.
همچنين لازم نيست كه مسلما از وب سايت هايي كه رقباي شما لينك گيري كرده اند ، شما هم پيوند بگيريد، بلكه ميتوانيد از منابع ديگري كه مشابه با تارنما مورد نظر مي باشند با همان  طراحي سايت توان و اعتبار كار هاي مربوط به لينك و پيوند گيري را انجام دهيد.
آناليز ليست عمل هاي فني سئو
اين متد شامل محاسبه كردن كنسول جستجوي گوگل براي يافتن ارور ها يا محتواي كپي و تكراري و همچنين صفحاتي كه عنوان ندارند مي‌گردد.
اين ابزار بدون‌پول گوگل است كه براي مدير سايت ها جهت مشاهده و بازنگري همت سايت خود ارائه شده است. همچنين شما مي‌توانيد از اين ابزار گوگل وبمستر (يا همان كنسول جستجوي گوگل) براي پيدا كردن ايرادات فني سايت، لغات پر جستجوي كه سايت شما در آنان وجود داشته است، واحد سنجش نمايش وبسايت شما، نرخ كليك CTR و ترازو ورودي هاي گوگل و... استفاده بكنيد.
شناسايي ريدايركت هاي خطا (تغيير‌و تحول ريدايركت 302 به ريدايركت 301)
از كد ريدايركت 301 نبايد به كار گيري بكنيد براي صفخاتي كه بصورت فعلا در دسترس نيستند، كد 301 فقط براي صفحاتي كه شرايط فعلي ديگر در تارنما شما وجود ندارند يا حذف شده اند بايستي مورد به كارگيري قرار بگيرد.
ريدايركت 302 به معني : انتقال موقت ميباشد و گوگل در‌اين گونه انتقال اعتبار و منزلت درجه آن برگه را به يك urlجديد منتقل نميكند
ريدايركت 301 به معني: اين است كه به گوگل ميگوئيد اين ورقه ديگر در وب سايت شما وجود ندارد و از اين به بعد از آن به جاي برگه قبل گوگل كاغذ جديد را براي بازديدكنندگان نمايش ميدهد و اعتبار كاغذ قبل كه وجود داشت را بصورت بي نقص به ورقه جديد منتقل ميكند و پس از مدتي گوگل صفحه قبلي كه وجود داشت را نمايش نميدهد و به جاي آن آدرس تازه را در نتايج نمايش مي دهد.
رفع نقص‌ لينك هاي شكسته، خطا ها و مشكلات Crawl
هر چقدر سايت شما بزرگتر باشد، اين موارد اهميت بيشتري دارند و تعدادشان نيز افرايش پيدا خواهد كرد. لينك هاي شكسته يا نادرست هاي موجود در تارنما موجب ميشود كه موتور هاي جستجوگر نتوانند بصورت صحيح محتواي شما را ادراك و ايندكس كنند و برخي اوقات موجب منحرف شدن موتور هاي جستجوگر مي‌گردد بخاطر همين شما ورودي و ترافيك كمتري را براي سايت خود جذب خواهيد كرد.
ابزار هاي بسيار زيادي براي باز نگري لينك هاي شكسته سايت وجود دارا‌هستند حتي در حالتي كه از وردپرس استعمال ميكنيد افزونه هاي نيز براي اينكار طراحي شده اند.
مهم: باز نگري سرعت لود شدن وبسايت و سريع تر كردن وب سايت
سرعت لود تارنما يكي‌از فاكتور هاي مهم گوگل ميباشد همچنين اين فاكتور بر روي ارتباط وبسايت شما با بازديدكننده نيز تاثير بسيار زيادي دارااست. افزونه هايي همانند wp-rocket در وردپرس وجود دارند كه مي توانند كار seo تارنما را براي شما انجام دهند. با استعمال از ابزار GTmetrix هم مي توانيد حالت سرعت لود تارنما خود را مشاهده بكنيد.
بهينه سازي تارنما براي موبايل هاي موبايل
امروزه خيلي از كاربران وب سايت ها از تلفن همراه هاي گوشي استفاده مينمايند/ اگر وب سايت شما براي موبايل گوشي سازگار نباشد، شما نميتوانيد كاربران موبايل رو راضي نگه داريد.
تكنيك هاي پيشنهادي خود گوگل هم همانند AMP ارائه شده است كه جهت افزايش سرعت هر چه اضافه تارنما ها ميباشد.
توليد نقشه سايت و ثبت كردن آن در كنسول گوگل
شما ميتوانيد با ايجاد نقشه وب سايت و ثبت كردن آن در كنسول گوگل، براحتي گوگل را از آخرين مطالبي كه در سايت خود منتشر مي‌كنيد در جريان بگزاريد و گوگل بتواند مطالب جديد وبسايت شما‌را ايندكس بكند.
ساخت فولدر robots.txt و ثبت آن در كنسول گوگل
براي اطلاع رساني به گوگل جهت يافت كردن نقشه تارنما ميتوان از فولدر robots.txt استفاده كرد همچنين شما مي توانيد در اين پوشه مشخص بكنيد كه گوگل اجازه ايندكس كردن كدام صفحه ها از سايت شمارا دارد و كدام صفحات از تارنما شمارا نميتواند ايندكس بكند.(اين گزينه ميتواند براي انواع متعدد خزنده ها مانند بينگ و ياندكس و... نيز راستگو باشد و شما به هر مورد از موتور هاي جستجوگر اجازه دسترسي و تلاوت مطالب بخش خاصي از وبسايت خود را بدهيد)
ليست فعاليت هاي موثر براي سئو سايت كه هر سئوكار بايد انجام دهد
كار بر روي برند
شما مي‌توانيد با فعاليت بر روي بند خود، در شبكه هاي مردمي، خود را بيش تر به كاربران خود نزديك بكنيد. همچنين در نظر داشته باشيد كه بعضي از شبكه‌هاي‌عمومي تاثير بسيار نه بر روي سئوي تارنما شما دارند و با فعاليت بر روي آن‌ها ميتوانيد علاوه بر بهبود درجه وبسايت خود، به مخاطبان خود در شبكه‌هاي‌اجتماعي هم دسترسي مناسبي داشته باشيد


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۸:۰۰ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

وبلاگ چيست و وبلاگ نويسي يعني چه؟

وب لاگ يك يا اين كه يك‌سري برگه اينترنتي فردي يا اين كه گروهي ميباشد كه در آن فرد يا اين كه تيم به تايپ كردن مطالب پشت سر هم (روزمره يا اين كه تعدادي روز بين) در موضوعات متنوع و... طراحي سايت  بلاگ يك يا اين كه چند كاغذ اينترنتي فردي يا اين كه گروهي ميباشد كه در آن فرد يا اين كه مجموعه به تايپ كردن مطالب پي درپي (روزمره يا اين كه چندين روز دربين) در موضوعات متنوع و دلخواه مي‌پردازند.و ذهن ها،عقايد اشعار و يا اين كه خاطرات خويش را براي مطالعه عموم در آن قرار ميدهند.از آنجاييكه وب لاگ در وب انتشار مي‌يابد مي اقتدار آنرا يك نشريه اينترنتي فردي هم اطلاق كرد.و حتي گهگاه برخي ها پا را از اين هم بالاتر ميگذارند و وب لاگ را يك رسانه اينترنتي مي نامند.

بلاگ و وب لاگ نويسي از پديده هاي نوين در دنياي لبريز رمز و سر وب ميباشد.حالا صدها ميليون نفر از مردم سراسر جهان از تمامي مقاطع اجتماعي و از همگي اقشار به بلاگ نويسي روي آورده اند و از روش وب لاگ نويسي نوشته هاي خويش را در معرض مشاهده كرد عموم مراجعان از اقصي نفاط عالم در دهكده جهاني گذارده اند.

تاريخچه ي بلاگ نويسي

گرچه بلاگ نويسي در جهان پيشين از سال دو هزار ميلادي به وجود آمد البته انفجار بلاگ نويسي با ورود به قرن بيست و يكم وقوع افتاد.در جمهوري اسلامي ايران هم اين قضيه بر مي گردد به بيست و سوم خرداد ماه 1381 كه او‌لين خدمت ارايه دهنده ي وب لاگ يعني وبسايت پرشين وب لاگ( persianblog.ir) ابتدا به فعاليت كرد (اما آن عصر پرشين دات كام بود كه متاسفانه در سال 1386 اين دامنه به سرقت رفت و حالا اين وبسايت با دامنه ي دات آي آر درگير كار ميباشد).

پديده ي بلاگ نويسي در بازه كوتاهي توانست تخت گاز در جمهوري اسلامي ايران پرورش نمايد تا حال كه تعداد وب لاگ نويسان اهل ايران از مرز ميليون قبلي ميباشد و روز آپ ديت در هم اكنون ارتقا ميباشد درضمن اكنون كه‌اين مقاله را مينويسم براساس آمارها سكو ي كشور ايران در وب لاگ نويسي تك رقمي ميباشد و ما جز قريه مرز و بوم نخستين وبلاگنويس عالم هستيم.


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۱:۱۸ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

آيا مي دانيد قيمت طراحي سايت چگونه محاسبه مي شود؟

امروزه ساخت وب سايت و حضور در فضاي ديجيتال به بخش طلاق ناپذيري از معاش مردم و صاحبان كسب و امور تبديل شده‌است. در‌حالتي كه بخواهيد در حوزه كسب و عمل خويش حرفي براي بيان كردن داشته باشيد، مي بايست در‌اين فضاي شگفت انگيز و جادويي حضور داشته باشيد. در مطالب پيشين از مزايا و فوايد طراحي وب سايت ماهر بسيار كلام كرده ايم و به جهت تدبير اشخاص از اين مورد ها، تقاضاي ساخت وب سايت بسيار بالا رفته ميباشد. ولي موردي كه موجود هست اين ميباشد كه بعضا از اشخاص از مخارج بالاي برنامه نويسي و ارزش ساخت طراحي سايت سايت گلايه ميكنند. درين نوشته ي علمي از گرين اينترنت قصد داريم به بازنگري اين علت بپردازيم و باز‌بيني كنيم كه چرا بها طراحي وب بالاست؟ همپا ما باشيد.

بها طراحي وب سايت به چه چهره به حساب آوردن مي‌گردد؟

يكي‌از مهم ترين سوالاتي كه مشتريان در ذهن خويش دارا هستند، اين ميباشد كه ارزش ساخت وب سايت چقدر ميباشد و به چه شكل به حساب آوردن مي‌شود. به دنبال مواقعي كه در ارزش طراحي وب سايت تاثيرگذار ميباشد را باز بيني كرده و به تك تك سوالهاي شما دوستان عزيز جواب مي‌دهيم.

آيا مي‌دانيد براي طراحي وب سايت به چه مواقعي نياز ميباشد؟
براي تقريب صحيح و اصولي ارزش طراحي وب سايت در صدر لازم ميباشد تا بدانيم يك وبسايت دقيقا از چه مورد هايي ساخته شده ميباشد.

همانگونه كه در مقاله‌ها قبل هم بازنگري كرديم، يك سايت مخصوص معمولي به موردها تحت احتياج داراست:

دامنه

هاستينگ

پباده سازي قالب

پباده سازي گرافيكي

امنيت

فراگيري پنل كاربري وب سايت

پشتيباني و گارانتي وب سايت

ريسپانسيو كردن قالب تارنما (كه امروزه دقت عظيمي بدين آيتم ميشود)

پيرو مخارج مربوط به تك تك اين مورد ها را براي تقريب صحيح بها ساخت سايت باز بيني مي‌كنيم.

 

1.خريد دامنه

بها دامنه ها بسيار گوناگون ميباشد. در حالتي كه دامنه را خودتان تهيه و تنظيم كرده باشيد كه از بها آن دورانديشي داريد. ولي درصورتي كه قرار شد كمپاني طراحي وب سايت اين عمل را براي شما انجام دهد، هزينه دامنه از 6 هزار تومان آغاز ميشود و حتي تا يكسري ميليون تومان هم مي‌رسد. در بعضي موردها اسم دامنه وبسايت شما پيش از اين بوسيله ديگرافراد به تثبيت رسيده ميباشد و شما براي تصاحب كردن اسم آن دامنه بايستي هزينه هنگفتي را بپردازيد.

اما بايستي بيان كرد دامنه هاي ديگري مانند .tv، .name. و .ws. وجود دارا‌هستند كه هزينه تثبيت آنان بها بالاتري نسبت به دامنه هاي عادي داراست.

2.هاستينگ

ارزش هاستينگ با دقت به معيار فضايي كه براي سايت خويش احتياج داريد، گوناگون ميباشد. پلن اول هاستينگ معمولاً از 100 مگابايت ساليانه آغاز ميشود .

ولي نگران نباشيد به اين دليل كه هاست شما قابل ارتقاء ميباشد و شما ميتوانيد در فيس نياز، بعد از بسط كسب و عمل خويش حجم هاست را ارتقاء دهيد. به عنوان مثال در حالتي كه نياز داريد پوشه هاي زيادي بر روي تارنما خويش قرار دهيد، بهتر ميباشد فضاي هاست خويش را ارتقاء دهيد.

3.پباده سازي قالب وبسايت

شايد تا يك‌سري سال پيش مي توانستيد با پرداخت مخارج نادر، از يك طراح تارنما بخواهيد قالبي قشنگ و بي آلايش را براي سيستم رئيس محتواي وردپرس يا اين كه جوملا پباده سازي نمايد.

در حالتي كه برايتان اين سوال اتفاق افتاده كه چرا نبايد از قالب هاي مجاني به كار گيري كنيم، مي بايست بگوييم كه شما ميتوانيد از اين قالب هاي بدون‌پول استعمال فرمائيد، ولي مي بايست اعتنا داشته باشيد اكثري از قالب هاي بدون پول مو جود براي وردپرس نياز به فارسي سازي دارا هستند كه هزينه انجام آن نسبتاًً با پباده سازي يك قالب مخصوص برابري مينمايد و همينطور معمولا در‌اين قالب هاي وب سايت مسائل امنيتي رعايت نمي‌شود و در آينده براي سايتتان ايرادات عديده اي پيش ميايد. براين اساس بهتر ميباشد هزينه نماييد و خويش را گرفتار نكنيد.


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۳۷:۱۰ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

نقشه سايت يا سايت مپ چيست؟ و به چه دليل ضروري است؟

 طراحي وب صد رد صد در حالتي كه شما داراي يك وب سايت مي‌باشيد به عبارتي ادمين سايت ميباشيد، بدون شك خواهان اين بوديد كه خوانند‌گان نوشته ي علمي يا وبلاگ شما، نوشته‌ي‌علمي مورد نظر خود را با گاز و عصر كمتري پيدا كنند!

در سال ۲۰۰۵، موتور جستجوي گوگل پروتكل وبسايت مپ ۰٫۸۴ را فعال‌سازي نمود، اين سايت مپ براي استفاده در فرمت XML طراحي شده بود.

وبسايت مپ يا نقشه سايت واقعا يعني چي؟
سايت مپ روشي جهت منظم نمودن اطلاعات وب سايت (صفحات تارنما) و طراحي سايت تمجيد كردن هر نوشته‌ي‌علمي و ديتايي با سرشاخه مناسب است. در قبلي سايت مپ‌ها فقط جهت پند كاربران سايت آيتم طراحي قرار گرفته بودند. اين درحالي مي باشد كه XML وبسايت مپ گوگل براي موتورهاي كاوشگر ساخته شد! به اين چهره كه داده‌هاي ما يحتاج موتورهاي جستجو گر را سريع و با بازده طولاني تر و با جزييات بيشتر در مشت قرار ميداد.

براي مثال ميتونين تارنما مپ يا نقشه تارنما رو براي سايت صرفا seo رو همين پايين ببينين، يا كليك كنين اينجا و فايل اصلي رو ببينين.

تارنما‌مپ يا نقشه وبسايت فقط سئو
وبسايت‌مپ يا نقشه وب سايت تنها سئو
با حجيم‌تر شدن و همچنين پيشرفت روزافزون وبسايت‌ها پروتكل جديد سايت مپ گوگل نيز توسعه داده شد. وبسايت‌هاي صنعتي و شركتي معمولا شامل هزاران محصول در كاتالوگ خود مي‌باشند، اين در حالي است محبوبيت سايت‌هاي وب لاگ و يا خبري وبمسترها و ادمين اين وبسايت‌ها را مجبور به بروزرساني اطلاعات به صورت روزانه نموده است. مثلا در فوروم‌ها اطلاعات دائما در درحال حاضر تغيير مي‌باشند، اين مورد ها منجر سختي موتورهاي كاوشگر در كرال و يا خزش اطلاعات ميشد! و در سود در بيش تر موراد موتورهاي جستجوگر صرفا اطلاعات را skip مي‌نموده‌اند!

مزيت XML وبسايت مپ چه مي‌باشد؟
با استفاده از پروتكل XML، موتورهاي كاوشگر توانا به باز بيني بهينه URL سايت‌ها، باصرفه نمودن جستجو با قرار دادن تمامي اطلاعات تارنما در يك فولدر XML و همچنين خلاصه وضعيتي از اينكه سايت هر چند وقت يك بار آپ تو ديت مي‌شود و تاريخچه‌اي از تغييرات اخير هستند.

اعتقاد و باور اشتباه اين است كه خود فولدر وبسايت مپ موجب ارتقا رنكينگ و بهتر شدن و بهينه شدن جستجوي گوگل مي گردد! ولي اين پوشه موجب تغيير تحول رنكينگ وب سايت شما نمي‌شود، بلكه اين پوشه با جمع‌آوري و تجميع اطلاعات مايحتاج موتورهاي جستجو گر، موجب افزايش سود‌وري و ادراك موتورهاي جستجوگر از وبسايت شما مي شوند.

موقتي، وب سايت مپ ۰٫۹۰ با موتورهاي جستجو گر ديگري مانند ياهو و مايكروسافت (بينگ) نيز همخواني دارد.

يك ورژن خيلي وا رفته‌تر از مطالب بالا ميتونه اين مورد باشه كه خود گوگل راجع بهش ميگه!

به عبارت ديگر گوگل هر وقت بخواهد وبسايت ما‌را كرال يا خزش كند، در ابتدا قبلي از هر چيزي وب سايت مپ جانور در سايت مورد نظر را را كرال ميكند، سپس به سايت وارد مي شود! اين گزينه سبب ساز مي‌گردد ۹۰ درصد اطلاعات وب سايت را، تغييرات و ويرايش‌ها و همچنين اطلاعات از اين دست را در وبسايت‌مپ به دست آورد. در بهره بودن و وجود داشتن وب سايت‌مپ امري حياتي و مهم براي هر سايتي است، حالا آپ ديت بودن پوشه وبسايت‌مپ مورد نظر از اين مورن نيز مهم‍تر هست.


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۷:۱۲ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)

ظاهر يك سايت خوب


ظواهر
يك سايت خوب ظاهر يك وبسايت عالي در پباده سازي رشته اي اينترنت اينترنت سايت معلوم گرديده و از مهم‌ترين خصوصيت هاي يك اينترنت سايت موفق محسوب مي گردد .
اينترنت سايت مي بايست به حيث بصري، ديدني و رشته اي باشد .
به ياد داشته باشيد، پباده سازي وبسايت شما آرم كسب و كار، توليد ها و سرويس ها شما ميباشد .
اينترنت وبسايت شما ممكن ميباشد وي‌لين و صرفا تصور يك مشتري بالقوه از شركت شما باشد .
ظاهر
يك وبسايت خوب در
صورتي كه طراحي سايت حرفه اي اينترنت سايت را انجام داده باشيد و ويژگي هاي يك اينترنت سايت برنده را در هنگام ايجاد سايت رعايت كرده باشيد؛
به تيم اي مي‌رسيد كه علاوه بر رعايت استادندارها، اصول ظواهر يك وبسايت خوب را نيز دربر خواهد داشت .
ظاهر يك سايت جدا از جذب بازديدكنندگان در ايجاد يك احساس مثبت، تجربه كاربري خوشايند، رابط كاربري مطلوب و درنهايت نگه داشتن بازديد كنندگان در سايت، كمك خواهد كرد .
به كار گيري
از رنگ هاي مطلوب در
هنگام طراحي سايت به رنگ‌بندي اعتنا نماييد؛
به كارگيري‌ي مناسب از رنگ ها يعني اعتنا به كنتراست (Contrast) و تركيب رنگ و در غايت اخلاق و رفتار يك مخلوط مناسب .
كيفيت
تصاوير در رخ به كار گيري از محتواي تعدادي رسانه اي مثل عكس و كليپ حتما از تصاوير و فيلم هاي با كيفيت استفاده نمائيد .
نگهداري
سادگي در
هنگام ايجاد اينترنت سايت و طراحي حرفه اي اينترنت اينترنت سايت خويش همواره آساني را حفظ كنيد؛
يك سايت نامرتب ميتواند فراوان گيج كننده باشد .
استعمال از يك وبسايت ساز آنلاين مانند رايو با اعتنا به رعايت اصول در اين وبسايت ساز مي تواند ياري بسيار خير براي رويه اندازي اينترنت سايت شما باشد .


برچسب: طراحي سايت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ تير ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۵۱:۱۰ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)