مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پایتون (Python) چه است؟


پایتون (Python) چه است؟
انگیزه اصلی از اختراع گویش برنامه نویسی پایتون خوانایی بالای کد دستورهای برنامه میباشد، به این چهره که در IDE بلاک‌های کد به طور خود کار ظواهر می شود. این گویش برنامه نویسی open source طراحی سایت بوده و به وسیله بنیاد اپلیکیشن پایتون مدیر می‌گردد. درین نوشته‌علمی شمارا با لهجه برنامه نویسی پایتون و کاربردها و خصوصیت های آن بیش تر آشنا خوا هیم کرد.

معرفی پایتون:


پایتون یک لهجه برنامه نویسی کار کشته سطح بالا، شئ گرا و فن‌ای میباشد که در حالا بسط روز‌افزون در عالم میباشد. این عبارت جواب بدون نقص سوال” پایتون (Python) چه میباشد؟ ” را برای شما بازگو می‌نماید.

این لهجه با قابلیت و امکان‌های فراوان و شگفت انگیزی که دارااست تحولی در دنیای برنامه نویسی از گسترش برنامه‌های پایین اینترنت تا ساخت بازی‌های رایانه‌ای، بوجود آورده میباشد. پایتون در آغاز در سال 1991 وارد دنیای برنامه نویسی شد و در سال‌های اخیر اعتنا برنامه نویس ها را به خویش جلب کرده و روز آپدیت بر هواداران آن افزوده می گردد.

پایتون هنوز در کشور‌ایران منزلت خویش را پیدا نکرده میباشد البته آینده روشنی برای آن می‌اقتدار تصورکرد چون این لهجه کاربردهای فراوانی داراست و در بخش اعظمی از تارنما‌های دربین‌المللی نیز گزینه استعمال قرار گرفته میباشد.

تعداد لغات کلیدی پایتون نادر، بی آلایش و تماما قابل فهم و شعور میباشد و این زمینه درک و یادگیری آن را برای یوزرها جدید‌عمل بسیار معمولی نموده است. در واقع این لهجه پیچیدگی‌های معمول بقیه لهجه‌ها را ندارد و بعداز برنامه نویسی، منطق آن به طور کامل قابل فهم و شعور میباشد. این لهجه اپن سورس را می‌اقتدار در حین کوتاهی به خیر و خوبی خاطر گرفت و بواسطه کتابخانه‌های گسترده‌ای که داراست از آن به کار گیری‌های فراوان کرد.

پایتون یک لهجه اسکریپتی میباشد بدین خواسته که کدهای آن در اکثر پلت فرم‌ها از پاراگراف لینوکس، ویندوز، مکینتاش، سیستم‌های گوشی و حتی پلی‌استیشن قابل اجراست.

این لهجه به منجر قابلیت و امکان‌های فراوانی که داراست لهجه آیتم عشق برنامه نویس ها اینترنت می باشد. کمپانی‌های عظیمی مانند گوگل، یاهو، ناسا و … در سطح وسیعی در هم اکنون استعمال از پایتون میباشند.

سفارش اینترنت سر: معرفی و مزایای هاست لینوکس ماهر (پرسرعت)

کابردهای لهجه برنامه نویسی پایتون


اتوماتیک‌سازی برنامه‌ها
توسعه برنامه‌های ذیل اینترنت
اسکریپت نویسی
محاسبه داده ها
گسترش نرم افزار‌های ذیل اینترنت
از گزاره قاب ورک‌های دوست داستنی پایتون می‌قدرت به Django و Flask اشاره نمود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۵:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پباده سازی دکان ساز با قابلیت و امکان تعدادی فروشندگی


پباده سازی دکان ساز با قابلیت و امکان تعدادی فروشندگی
دکان ساز یک ابزار اصلی میباشد که کلیه شغل های دکان آنلاین از روش آن انجام میگردد قرار دادن تولیدات در وبسایت، انجام پرداخت‌ها و پردازش آن ها، محاسبات مالیاتی و غیره. پباده سازی دکان ساز کلیه امکاناتی که شما برای مدیر و مراقبت یک دکان اینترنتی نیاز دارید را در چنگ شما میگذارد .
یک دکان اینترنتی اجزای مختلفی را دربرگیرنده میشود که دکان ساز طراحی سایت همگی آنها‌را به گونه ای که به کارگیری از آن برای همگان راحت باشد در چنگ یوزرها قرار میدهد. دکان ساز‌ها غالباً قابلیت و امکان تلفیق و تعامل با خدمت‌های دیگر مانند درگاه‌های پرداخت، ابزارهای بازاریابی ایمیلی، قابل انعطاف افزارهای حسابداری و کانال‌های اجتماعی را نیز دارااست. اپلیکیشن‌های حسابداری در ساختار آن‌ها گنجانده می گردد تا شغل های رئیس و حسابداری یک مغازه سریعتر و آسوده خیس انجام گیرد.

پباده سازی مغازه ساز با قابلیت و امکان یک سری فروشندگی

کسانی وجود دارا‌هستند که خالق‌ی محصولی میباشند و زحمت اکثری برای آن می کشند.این اشخاص غالبا محصول ها خویش را به یک واسطه می فروشند و آن واسطه به یک واسطه دیگر. بعضی اوقات این زنجیره تا یک‌سری دست می چرخد و محصولی که در غایت به دست مصرف کننده می رسد قیمتی فوق العاده اضافه از قیمتی که می بایست داشته باشد داراست.
در‌این بین خالق که نقش اصلی را در ایجاد آن متاع داراست کمترین منفعت را برده. همینطور در‌این دسته معاملات مصرف کننده پایانی مبتلا ضرروزیان میگردد به این دلیل‌که محصولی را بسیار گران خیس از آنچه که قیمت آن بوده خریده میباشد.و فقط واسطه‌ها میباشند که در‌این روایت با کمترین زحمت بیشترین منفعت را میبرند.طراحی وب سایت‌های یکسری فروشندگی می تواند نقش یک منجی را درین بهبهه ایفا نماید
مارکت پلیس یا این که یکسری فروشندگی؛منجی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، معاند واسطه گری
مطمئنا هر خالق ای به‌این اندیشه نموده است که خودش دست به فروش تولیدات خودش بزند و از این نحوه هم منفعت بیشتری کسب نماید و هم فرآورده پایانی را با قیمت خوب تری به دست مصرف کننده برساند. البته خطاها بخش فروش بسیار میباشد و انجام این فعالیت به‌این آسانی‌ها هم وجود ندارد همان طور که چندی قبل شاهد این بودیم که تارنما بزرگی مثل طراحی وب سایت دیجی متاع هم به سمت مارکت پلیس شدن رفته و امکان چندین فروشندگی را به یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های تیم خویش کرد.

مارکت‌پلیس یا این که یکسری فروشندگی چه است؟
مارکت پلیس در واقع یک پلتفرم فروشگاهی میباشد که از آغازین روز‌های فعالیت اینترنت وجود داشته میباشد. در شرایطی‌که ساخت وب سایت‌های فروشگاهی عادی را یک دکان فرض کنیمَ، مارکت پلیس مثل یک پاساژ میباشد. یعنی اینکه خویش مارکت پلیس چیزی نمی‌فروشد بلکه بستری میباشد که فروشندگان به طور گروهی در آن توده میشوند .
خریداران برای رفع نیاز‌های خویش و خرید تولیدات به آن مراجعه می نمایند و به راحتی می توانند فی مابین فروشندگان متفاوت در ادامه چیزی که می خواهند بگردند. این فرم تعدادی فروشندگی یک موقعیت رقابت در بین فروشندگان تولید خواهد کرد که سبب ساز فراتر رفتن کیفیت فروش و خدماتی که فروشندگان ارائه میدهند خواهد شد. طرز کارکرد مارکت پلیس اساسا به‌این چهره میباشد که یک پنل کاربری به فروشندگان خویش می دهد و آنها خودشان محصول ها را در آن قرار می دهند و به فروش میرسانند و سامانه یک سری فروشندگی عمدتا وظایف فنی و تبلیغات کلی و گسترده را بر عهده می گیرد.ولی گونه های مختلفی از مارکت پلیس موجود هست که با هم به بازنگری آنان هم خوا‌هیم پرداخت.

دکان ساز با امکان یک سری فروشندگی
با به کار گیری از مغازه ساز با امکان یک سری فروشندگی شما میتوانید فروشگاهی بسازید که فروشندگان گوناگون در آن عضو می‌شوند و با قرار دادن محصولاتشان بر روی وب سایت شما به راحتی آنان‌را به فروش می رسانند. یوزرها با خرید این تولیدات نیازهای خویش را از تارنما شما تامین می نمایند. در واقع شما با ساخت سایت فروشگاهی با امکان یک‌سری فروشندگی تنهاً عمل داد و ستد را مدیر میکنید و تامین و فروش محصول ها به وسیله یوزرها وب سایت شما چهره می گیرد. شما در اینجا فعالیت معامله را برای فروشندگان و خریداران ریلکس‌خیس کرده‌اید و به ازای خدماتی که به آن ها ارائه داده اید کارمزد اخذ میکنید. طرق مختلفی برای اجرای چنین فروشگاهی موجود است که ما به تنی چند از آن‌ها اشاره میکنیم.

پباده سازی دکان ساز با قابلیت و امکان چندین فروشندگی

اشکال مغازه ساز با امکان چندین فروشندگی
به کارگیری از اسکریپت‌ها
مضمون‌ لغوی اسکریپت اشاره داراست به گویش‌های برنامه نویسی خاصی که بر بستر اینترنت اجرا می گردند ولی در اینجا اصطلاحا اشاره دارااست به کد وب سایت‌هایی که لایسنس آنها گشوده گردیده و برای یوزرها اهل ایران قابل به کارگیری میباشد. شما می توانید این اسکریپت‌ها را از وب سایت‌های متفاوت که آن ها راست چین کرده اند خریداری نمائید و با نصب و فعال سازی آن ها پباده سازی دکان ساز چندین فروشندگی اتان را به رویکرد بیندازید.

استعمال از قالب‌های مهیا
اکنون در بازار مغازه ساز‌های مختلفی وجود دارا‌هستند مانند مجنتو که یک پباده سازی مغازه ساز متن گشوده و مجانی میباشد، اپن کارت، پرستاشاپ که پلاگین‌ها و قالب‌های فراوانی شامل است و از محبوبیت بالای در کشور ایران شامل است و غیره.برای کلیه این دکان‌ها قالب‌های مهیا دکان ساز تعدادی فروشندگی فراوانی موجود هست که شما میتوانید بر پایه ی نیازهای خویش از در بین آن ها گزینش کرده و مغازه ساز یک سری فروشندگی تان را فعال سازی فرمایید. از مزایای این طریق این میباشد که سرعت آن بسیار بالا بوده و هزینه مقداری در حین راه‌اندازی خواهد شد.


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۲:۰۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت

Php
Hypertext preprocessor یا این که php یکی‌از لهجه های برنامه نویسی میباشد که در طراحی سایت آیتم به کار گیری قرار میگیرد و از گزاره لهجه های برنامه نویسی سمت سرور به حساب می آید. این لهجه برنامه نویسی در سال 1998 و بوسیله راسموس لردورف به عالم عرضه شد. این گویش برنامه نویسی یک گویش مبداء گشوده و قابل گسترش میباشد که غالبا برای پباده سازی برنامه های سرور ساید در طراحی وب های دینامیک آیتم استعمال قرار می‌گیرد.

این گفته به‌این معناست که دستوراتی که به وسیله لهجه برنامه نویسی php نوشته می‌شود بوسیله سرور اجرا و ترجمه میگردد و در غایت سود ی ان به استفاده کننده نمایش داده میشود، نکته ی دیگری که در این مورد می بایست به آن اشاره کنیم این میباشد که در حالتی‌که استفاده کننده کد سورس وبسایت را ببیند کدهای اصلی وبسایت را نمی بیند بلکه دستورها ترجمه گردیده ی آخرین را می بیند.


ساختار لهجه برنامه نویسی php بسیار مشابه به لهجه برنامه نویسی perl و گویش برنامه نویسی c میباشد و آن چه که موجب گردیده این لهجه برنامه نویسی تا این حد کارکشته ظواهر شود این میباشد که با اکثر زمان ها خزانه های اطلاعاتی از قبیل Mysql همگونی داراست و همینطور صورت پذیری فوق العاده ای دارااست.

لهجه برنامه نویسی php به قدری قوی بود که از آن برای ساخت قابل انعطاف افزارهای معروف به کارگیری شد که از پاراگراف ی این قابل انعطاف افزارها می شود به اپلیکیشن Mambo، Joomla، mybb، Phpbb، SMF و مدیاویکی اشاره نمود.

Python
گویش برنامه نویسی python در سال 1991 و بوسیله خودو فان رسوم پباده سازی شد. این گویش برنامه نویسی امروزه یکی‌از برگزیدگان لهجه های برنامه نویسی میباشد که محبوبیت بسیار متعددی بین برنامه نویس ها و گسترش دهندگان داراست. وسیع ترین عامل محبوبیت این لهجه برنامه نویسی سمت سرور را شاید بتوان آسانی آن دانست به طوری که می اقتدار خاطرنشان کرد اشخاصی که می‌خواهند اخیرا وارد دنیای برنامه نویسی شوند، تعیین این لهجه مورد ی بسیار قابل قبولی برای آن‌ها میباشد.

آسانی این گویش برنامه نویسی تا جایی که امروزه در سراسر دنیا یکی مطلوب ترین مورد ها برای یادگرفتن برنامه نویسی به اشخاص و مخصوصا به کودک ها میباشد. اما آسانی این لهجه به معنای این وجود ندارد که کاربرد چندانی ندارد بلکه این لهجه برنامه نویسی از پاراگراف گویش هایی میباشد که کاربرد گسترده ای داراست و همینطور به صورت گسترده ای نیز پشتیبانی میگردد، به نحوی که برنامه هایی به لهجه پایتون نوشته میشوند روی سیستم عوامل و بسترهای اصلی و سیستم برهان یگانه خیس به خیر و خوبی اجرا می گردند.


گویش برنامه نویسی پایتون در واقع برای مالامال کردن رخنه‌ دربین دنیای برنامه نویسی و همینطور ارائه ی راهکاری بهتر برای تایپ کردن اسکریپت هایی که مراحل انجام چندین از شغل های روتین خسته کننده را به صورت اتوماتیک انجام میدهند و یا در ایجاد یک مثال از برنامه ی کاربردی که در یک یا این که چندین گویش برنامه نویسی دیگر پیاده می گردد گزینه به کار گیری قرار میگیرد.

ASP
Active Server Pages یا این که ASP یکی از دیگر از گویش های برنامه نویسی میباشد که در طراحی وب گزینه به کار گیری قرار می‌گیرد و بوسیله کمپانی مایکروسافت در سال 1993 ارائه شده‌است، این گویش برنامه نویسی صرفا بر روی خدمت های میزبانی اینترنت ویندوز قابل انجام می باشند و به نوعی می اقتدار خاطرنشان کرد که امکان هایی که داراست بسیار مشابه به گویش برنامه نویسی php میباشد.


گویش برنامه نویسی ASP مانند گویش برنامه نویسی PHP نیز یکی‌از گویش های سمت سرور در ساخت وب سایت میباشد که کدهای اصلی گویش را به استفاده کننده اکران نمی دهد بلکه امرها ترجمه گردیده ی آخرین را به استفاده کننده اکران می‌دهد و این امکان منجر میگردد که به سادگی نتوان از روی کدها نسخه برداری برداری و یا این که سرقت کرد.


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۴:۴۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

طراحی وب سایت آرایش

خوب برای این که‌این مسئله طولانی تر جا بیفتد همین عمل را انجام می دهید.
نخست با index.php آغاز می کنیم.

 طراحی وب سایت آرایشیهمان گونه که مشاهده می‌کنید ما از به عبارتی html اصلی به کارگیری نمیکنیم که هیچ php در آن نبود. از نظر تئوریک، php هنگام تایپ کردن تم، ازروی اختیار میباشد، اگرچه در صورتی‌که می‌خواهید وبسایت های وردپرس جامعی پباده سازی نمائید به آن نیاز خواهید داشت. حذف php در پوشه های تم، وردپرس شما‌را سنگین می‌کند.
در پوشه style.css شما تنها یک بخش را تغییر و تحول می دهید و آن هم هدر استایل شیت طراحی سایت میباشد.
که آن مشتمل بر اطلاعاتی میباشد که به وردپرس این اذن را میدهد که تم شمارا شناسایی نماید.
در اینجا یک نمونه بی آلایش موجود هست که تحت عنوان کامنت در فولدر شما بیش تر میشود.
/*
Theme Name: My First WordPress Theme
Author: My Name
Description: My first ever WordPress theme!
Version: 1.0
*/توضیحات سرصفحه

رمز صفحه ها زیاد دیگری نیز موجود است که میتواند در استایل شیت شما قرار بگیرد که صرفا بعضا از آن‌ها اجباری می باشند، در اینجا لیست جامعی را ارائه خوا هیم اعطا کرد.
اسم تمurl تم: در‌صورتی‌که تم شما دارنده صفجه اصلی میباشد می بایست آن را طولانی تر فرمایید.تالیف کننده خجالتی نباشد.url تالیف کننده، در حالتی‌که شما یک وب سایت فردی و یا این که مثال عمل دارید می‌توانید به آن پیوند دهید.توضیحاتنسخهجوازurl جوازبرچسب ها. این برچسب ها درorg برای غربال کردن تم شما با خصوصیت های یگانه به کار گیری میشود.دامنه متن. این آیتم برای هدف ها میان المللی و ترجمه استعمال می‌گردد.(دقت داشته باشید که اسم تم شما می بایست منحصر باشد. در شرایطی که نامی را تعیین نمائید که پیش از این وجود داشته باشد در وردپرس تداخل به وجود میاید.)
پوشه index.php و style.css خویش را در یک فایل ذخیره نمایید و نامی مخصوص به آن بدهید. بعداز اتمام فعالیت ان را فشرده فرمائید.
در مرحله بعدی، از نصیب نصب وردپرس خویش به نصیب اکران > تم ها بروید و بر روی add new کلیک فرمائید. از برگه اکران شما میتوانید تم خودتان را آپلود و آن گاه فعال نمایید.
ساخت سایتبعداز انجام این عمل، به صفجه اصلی خویش بروید و اولی تم وردپرس خویش را ملاحظه کنید.
برای تایید اینکه این تم تحت عنوان یک تم داخل وردپرس به رسمیت شناخنه شده‌است یا این که نه، کافی میباشد مجدد به اکران > تم ها بروید. تم خویش را میان بقیه مواقعی که در وب سایت خویش نصب نموده اید، پیدا خواهید کرد و حتی می‌توانید بر روی آن کلیک فرمائید تا جزئیات بیشتری را که در راز برگه استایل شیت خویش گنجانده اید، پیدا فرمائید.


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۰:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

بررسی لینک های رقبا

 این معمولی ترین روش برای لینک سازی وب سایت می باشد، دنبال کردن رقبا و یافتن متن و انکر تکست لینک ها و آدرس مرجع پیوند های که آتوریتی بالیی دارند قادر است به سئوی وبسایت شما امداد بسیار زیادی بکند و شما بر طبق تعداد سایت هایی که دارید یک استراتژی مناسب را انتخاب بکنید و آغاز به لینک و پیوند گیری بکنید.
همچنین لازم نیست که مسلما از وب سایت هایی که رقبای شما لینک گیری کرده اند ، شما هم پیوند بگیرید، بلکه میتوانید از منابع دیگری که مشابه با تارنما مورد نظر می باشند با همان  طراحی سایت توان و اعتبار کار های مربوط به لینک و پیوند گیری را انجام دهید.
آنالیز لیست عمل های فنی سئو
این متد شامل محاسبه کردن کنسول جستجوی گوگل برای یافتن ارور ها یا محتوای کپی و تکراری و همچنین صفحاتی که عنوان ندارند می‌گردد.
این ابزار بدون‌پول گوگل است که برای مدیر سایت ها جهت مشاهده و بازنگری همت سایت خود ارائه شده است. همچنین شما می‌توانید از این ابزار گوگل وبمستر (یا همان کنسول جستجوی گوگل) برای پیدا کردن ایرادات فنی سایت، لغات پر جستجوی که سایت شما در آنان وجود داشته است، واحد سنجش نمایش وبسایت شما، نرخ کلیک CTR و ترازو ورودی های گوگل و... استفاده بکنید.
شناسایی ریدایرکت های خطا (تغییر‌و تحول ریدایرکت 302 به ریدایرکت 301)
از کد ریدایرکت 301 نباید به کار گیری بکنید برای صفخاتی که بصورت فعلا در دسترس نیستند، کد 301 فقط برای صفحاتی که شرایط فعلی دیگر در تارنما شما وجود ندارند یا حذف شده اند بایستی مورد به کارگیری قرار بگیرد.
ریدایرکت 302 به معنی : انتقال موقت میباشد و گوگل در‌این گونه انتقال اعتبار و منزلت درجه آن برگه را به یک urlجدید منتقل نمیکند
ریدایرکت 301 به معنی: این است که به گوگل میگوئید این ورقه دیگر در وب سایت شما وجود ندارد و از این به بعد از آن به جای برگه قبل گوگل کاغذ جدید را برای بازدیدکنندگان نمایش میدهد و اعتبار کاغذ قبل که وجود داشت را بصورت بی نقص به ورقه جدید منتقل میکند و پس از مدتی گوگل صفحه قبلی که وجود داشت را نمایش نمیدهد و به جای آن آدرس تازه را در نتایج نمایش می دهد.
رفع نقص‌ لینک های شکسته، خطا ها و مشکلات Crawl
هر چقدر سایت شما بزرگتر باشد، این موارد اهمیت بیشتری دارند و تعدادشان نیز افرایش پیدا خواهد کرد. لینک های شکسته یا نادرست های موجود در تارنما موجب میشود که موتور های جستجوگر نتوانند بصورت صحیح محتوای شما را ادراک و ایندکس کنند و برخی اوقات موجب منحرف شدن موتور های جستجوگر می‌گردد بخاطر همین شما ورودی و ترافیک کمتری را برای سایت خود جذب خواهید کرد.
ابزار های بسیار زیادی برای باز نگری لینک های شکسته سایت وجود دارا‌هستند حتی در حالتی که از وردپرس استعمال میکنید افزونه های نیز برای اینکار طراحی شده اند.
مهم: باز نگری سرعت لود شدن وبسایت و سریع تر کردن وب سایت
سرعت لود تارنما یکی‌از فاکتور های مهم گوگل میباشد همچنین این فاکتور بر روی ارتباط وبسایت شما با بازدیدکننده نیز تاثیر بسیار زیادی دارااست. افزونه هایی همانند wp-rocket در وردپرس وجود دارند که می توانند کار seo تارنما را برای شما انجام دهند. با استعمال از ابزار GTmetrix هم می توانید حالت سرعت لود تارنما خود را مشاهده بکنید.
بهینه سازی تارنما برای موبایل های موبایل
امروزه خیلی از کاربران وب سایت ها از تلفن همراه های گوشی استفاده مینمایند/ اگر وب سایت شما برای موبایل گوشی سازگار نباشد، شما نمیتوانید کاربران موبایل رو راضی نگه دارید.
تکنیک های پیشنهادی خود گوگل هم همانند AMP ارائه شده است که جهت افزایش سرعت هر چه اضافه تارنما ها میباشد.
تولید نقشه سایت و ثبت کردن آن در کنسول گوگل
شما میتوانید با ایجاد نقشه وب سایت و ثبت کردن آن در کنسول گوگل، براحتی گوگل را از آخرین مطالبی که در سایت خود منتشر می‌کنید در جریان بگزارید و گوگل بتواند مطالب جدید وبسایت شما‌را ایندکس بکند.
ساخت فولدر robots.txt و ثبت آن در کنسول گوگل
برای اطلاع رسانی به گوگل جهت یافت کردن نقشه تارنما میتوان از فولدر robots.txt استفاده کرد همچنین شما می توانید در این پوشه مشخص بکنید که گوگل اجازه ایندکس کردن کدام صفحه ها از سایت شمارا دارد و کدام صفحات از تارنما شمارا نمیتواند ایندکس بکند.(این گزینه میتواند برای انواع متعدد خزنده ها مانند بینگ و یاندکس و... نیز راستگو باشد و شما به هر مورد از موتور های جستجوگر اجازه دسترسی و تلاوت مطالب بخش خاصی از وبسایت خود را بدهید)
لیست فعالیت های موثر برای سئو سایت که هر سئوکار باید انجام دهد
کار بر روی برند
شما می‌توانید با فعالیت بر روی بند خود، در شبکه های مردمی، خود را بیش تر به کاربران خود نزدیک بکنید. همچنین در نظر داشته باشید که بعضی از شبکه‌های‌عمومی تاثیر بسیار نه بر روی سئوی تارنما شما دارند و با فعالیت بر روی آن‌ها میتوانید علاوه بر بهبود درجه وبسایت خود، به مخاطبان خود در شبکه‌های‌اجتماعی هم دسترسی مناسبی داشته باشید


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۸:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

وبلاگ چیست و وبلاگ نویسی یعنی چه؟

وب لاگ یک یا این که یک‌سری برگه اینترنتی فردی یا این که گروهی میباشد که در آن فرد یا این که تیم به تایپ کردن مطالب پشت سر هم (روزمره یا این که تعدادی روز بین) در موضوعات متنوع و... طراحی سایت  بلاگ یک یا این که چند کاغذ اینترنتی فردی یا این که گروهی میباشد که در آن فرد یا این که مجموعه به تایپ کردن مطالب پی درپی (روزمره یا این که چندین روز دربین) در موضوعات متنوع و دلخواه می‌پردازند.و ذهن ها،عقاید اشعار و یا این که خاطرات خویش را برای مطالعه عموم در آن قرار میدهند.از آنجاییکه وب لاگ در وب انتشار می‌یابد می اقتدار آنرا یک نشریه اینترنتی فردی هم اطلاق کرد.و حتی گهگاه برخی ها پا را از این هم بالاتر میگذارند و وب لاگ را یک رسانه اینترنتی می نامند.

بلاگ و وب لاگ نویسی از پدیده های نوین در دنیای لبریز رمز و سر وب میباشد.حالا صدها میلیون نفر از مردم سراسر جهان از تمامی مقاطع اجتماعی و از همگی اقشار به بلاگ نویسی روی آورده اند و از روش وب لاگ نویسی نوشته های خویش را در معرض مشاهده کرد عموم مراجعان از اقصی نفاط عالم در دهکده جهانی گذارده اند.

تاریخچه ی بلاگ نویسی

گرچه بلاگ نویسی در جهان پیشین از سال دو هزار میلادی به وجود آمد البته انفجار بلاگ نویسی با ورود به قرن بیست و یکم وقوع افتاد.در جمهوری اسلامی ایران هم این قضیه بر می گردد به بیست و سوم خرداد ماه 1381 که او‌لین خدمت ارایه دهنده ی وب لاگ یعنی وبسایت پرشین وب لاگ( persianblog.ir) ابتدا به فعالیت کرد (اما آن عصر پرشین دات کام بود که متاسفانه در سال 1386 این دامنه به سرقت رفت و حالا این وبسایت با دامنه ی دات آی آر درگیر کار میباشد).

پدیده ی بلاگ نویسی در بازه کوتاهی توانست تخت گاز در جمهوری اسلامی ایران پرورش نماید تا حال که تعداد وب لاگ نویسان اهل ایران از مرز میلیون قبلی میباشد و روز آپ دیت در هم اکنون ارتقا میباشد درضمن اکنون که‌این مقاله را مینویسم براساس آمارها سکو ی کشور ایران در وب لاگ نویسی تک رقمی میباشد و ما جز قریه مرز و بوم نخستین وبلاگنویس عالم هستیم.


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۱:۱۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

آیا می دانید قیمت طراحی سایت چگونه محاسبه می شود؟

امروزه ساخت وب سایت و حضور در فضای دیجیتال به بخش طلاق ناپذیری از معاش مردم و صاحبان کسب و امور تبدیل شده‌است. در‌حالتی که بخواهید در حوزه کسب و عمل خویش حرفی برای بیان کردن داشته باشید، می بایست در‌این فضای شگفت انگیز و جادویی حضور داشته باشید. در مطالب پیشین از مزایا و فواید طراحی وب سایت ماهر بسیار کلام کرده ایم و به جهت تدبیر اشخاص از این مورد ها، تقاضای ساخت وب سایت بسیار بالا رفته میباشد. ولی موردی که موجود هست این میباشد که بعضا از اشخاص از مخارج بالای برنامه نویسی و ارزش ساخت طراحی سایت سایت گلایه میکنند. درین نوشته ی علمی از گرین اینترنت قصد داریم به بازنگری این علت بپردازیم و باز‌بینی کنیم که چرا بها طراحی وب بالاست؟ همپا ما باشید.

بها طراحی وب سایت به چه چهره به حساب آوردن می‌گردد؟

یکی‌از مهم ترین سوالاتی که مشتریان در ذهن خویش دارا هستند، این میباشد که ارزش ساخت وب سایت چقدر میباشد و به چه شکل به حساب آوردن می‌شود. به دنبال مواقعی که در ارزش طراحی وب سایت تاثیرگذار میباشد را باز بینی کرده و به تک تک سوالهای شما دوستان عزیز جواب می‌دهیم.

آیا می‌دانید برای طراحی وب سایت به چه مواقعی نیاز میباشد؟
برای تقریب صحیح و اصولی ارزش طراحی وب سایت در صدر لازم میباشد تا بدانیم یک وبسایت دقیقا از چه مورد هایی ساخته شده میباشد.

همانگونه که در مقاله‌ها قبل هم بازنگری کردیم، یک سایت مخصوص معمولی به موردها تحت احتیاج داراست:

دامنه

هاستینگ

پباده سازی قالب

پباده سازی گرافیکی

امنیت

فراگیری پنل کاربری وب سایت

پشتیبانی و گارانتی وب سایت

ریسپانسیو کردن قالب تارنما (که امروزه دقت عظیمی بدین آیتم میشود)

پیرو مخارج مربوط به تک تک این مورد ها را برای تقریب صحیح بها ساخت سایت باز بینی می‌کنیم.

 

1.خرید دامنه

بها دامنه ها بسیار گوناگون میباشد. در حالتی که دامنه را خودتان تهیه و تنظیم کرده باشید که از بها آن دوراندیشی دارید. ولی درصورتی که قرار شد کمپانی طراحی وب سایت این عمل را برای شما انجام دهد، هزینه دامنه از 6 هزار تومان آغاز میشود و حتی تا یکسری میلیون تومان هم می‌رسد. در بعضی موردها اسم دامنه وبسایت شما پیش از این بوسیله دیگرافراد به تثبیت رسیده میباشد و شما برای تصاحب کردن اسم آن دامنه بایستی هزینه هنگفتی را بپردازید.

اما بایستی بیان کرد دامنه های دیگری مانند .tv، .name. و .ws. وجود دارا‌هستند که هزینه تثبیت آنان بها بالاتری نسبت به دامنه های عادی داراست.

2.هاستینگ

ارزش هاستینگ با دقت به معیار فضایی که برای سایت خویش احتیاج دارید، گوناگون میباشد. پلن اول هاستینگ معمولاً از 100 مگابایت سالیانه آغاز میشود .

ولی نگران نباشید به این دلیل که هاست شما قابل ارتقاء میباشد و شما میتوانید در فیس نیاز، بعد از بسط کسب و عمل خویش حجم هاست را ارتقاء دهید. به عنوان مثال در حالتی که نیاز دارید پوشه های زیادی بر روی تارنما خویش قرار دهید، بهتر میباشد فضای هاست خویش را ارتقاء دهید.

3.پباده سازی قالب وبسایت

شاید تا یک‌سری سال پیش می توانستید با پرداخت مخارج نادر، از یک طراح تارنما بخواهید قالبی قشنگ و بی آلایش را برای سیستم رئیس محتوای وردپرس یا این که جوملا پباده سازی نماید.

در حالتی که برایتان این سوال اتفاق افتاده که چرا نباید از قالب های مجانی به کار گیری کنیم، می بایست بگوییم که شما میتوانید از این قالب های بدون‌پول استعمال فرمائید، ولی می بایست اعتنا داشته باشید اکثری از قالب های بدون پول مو جود برای وردپرس نیاز به فارسی سازی دارا هستند که هزینه انجام آن نسبتاًً با پباده سازی یک قالب مخصوص برابری مینماید و همینطور معمولا در‌این قالب های وب سایت مسائل امنیتی رعایت نمی‌شود و در آینده برای سایتتان ایرادات عدیده ای پیش میاید. براین اساس بهتر میباشد هزینه نمایید و خویش را گرفتار نکنید.


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۳۷:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نقشه سایت یا سایت مپ چیست؟ و به چه دلیل ضروری است؟

 طراحی وب صد رد صد در حالتی که شما دارای یک وب سایت می‌باشید به عبارتی ادمین سایت میباشید، بدون شک خواهان این بودید که خوانند‌گان نوشته ی علمی یا وبلاگ شما، نوشته‌ی‌علمی مورد نظر خود را با گاز و عصر کمتری پیدا کنند!

در سال ۲۰۰۵، موتور جستجوی گوگل پروتکل وبسایت مپ ۰٫۸۴ را فعال‌سازی نمود، این سایت مپ برای استفاده در فرمت XML طراحی شده بود.

وبسایت مپ یا نقشه سایت واقعا یعنی چی؟
سایت مپ روشی جهت منظم نمودن اطلاعات وب سایت (صفحات تارنما) و طراحی سایت تمجید کردن هر نوشته‌ی‌علمی و دیتایی با سرشاخه مناسب است. در قبلی سایت مپ‌ها فقط جهت پند کاربران سایت آیتم طراحی قرار گرفته بودند. این درحالی می باشد که XML وبسایت مپ گوگل برای موتورهای کاوشگر ساخته شد! به این چهره که داده‌های ما یحتاج موتورهای جستجو گر را سریع و با بازده طولانی تر و با جزییات بیشتر در مشت قرار میداد.

برای مثال میتونین تارنما مپ یا نقشه تارنما رو برای سایت صرفا seo رو همین پایین ببینین، یا کلیک کنین اینجا و فایل اصلی رو ببینین.

تارنما‌مپ یا نقشه وبسایت فقط سئو
وبسایت‌مپ یا نقشه وب سایت تنها سئو
با حجیم‌تر شدن و همچنین پیشرفت روزافزون وبسایت‌ها پروتکل جدید سایت مپ گوگل نیز توسعه داده شد. وبسایت‌های صنعتی و شرکتی معمولا شامل هزاران محصول در کاتالوگ خود می‌باشند، این در حالی است محبوبیت سایت‌های وب لاگ و یا خبری وبمسترها و ادمین این وبسایت‌ها را مجبور به بروزرسانی اطلاعات به صورت روزانه نموده است. مثلا در فوروم‌ها اطلاعات دائما در درحال حاضر تغییر می‌باشند، این مورد ها منجر سختی موتورهای کاوشگر در کرال و یا خزش اطلاعات میشد! و در سود در بیش تر موراد موتورهای جستجوگر صرفا اطلاعات را skip می‌نموده‌اند!

مزیت XML وبسایت مپ چه می‌باشد؟
با استفاده از پروتکل XML، موتورهای کاوشگر توانا به باز بینی بهینه URL سایت‌ها، باصرفه نمودن جستجو با قرار دادن تمامی اطلاعات تارنما در یک فولدر XML و همچنین خلاصه وضعیتی از اینکه سایت هر چند وقت یک بار آپ تو دیت می‌شود و تاریخچه‌ای از تغییرات اخیر هستند.

اعتقاد و باور اشتباه این است که خود فولدر وبسایت مپ موجب ارتقا رنکینگ و بهتر شدن و بهینه شدن جستجوی گوگل می گردد! ولی این پوشه موجب تغییر تحول رنکینگ وب سایت شما نمی‌شود، بلکه این پوشه با جمع‌آوری و تجمیع اطلاعات مایحتاج موتورهای جستجو گر، موجب افزایش سود‌وری و ادراک موتورهای جستجوگر از وبسایت شما می شوند.

موقتی، وب سایت مپ ۰٫۹۰ با موتورهای جستجو گر دیگری مانند یاهو و مایکروسافت (بینگ) نیز همخوانی دارد.

یک ورژن خیلی وا رفته‌تر از مطالب بالا میتونه این مورد باشه که خود گوگل راجع بهش میگه!

به عبارت دیگر گوگل هر وقت بخواهد وبسایت ما‌را کرال یا خزش کند، در ابتدا قبلی از هر چیزی وب سایت مپ جانور در سایت مورد نظر را را کرال میکند، سپس به سایت وارد می شود! این گزینه سبب ساز می‌گردد ۹۰ درصد اطلاعات وب سایت را، تغییرات و ویرایش‌ها و همچنین اطلاعات از این دست را در وبسایت‌مپ به دست آورد. در بهره بودن و وجود داشتن وب سایت‌مپ امری حیاتی و مهم برای هر سایتی است، حالا آپ دیت بودن پوشه وبسایت‌مپ مورد نظر از این مورن نیز مهم‍تر هست.


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۷:۱۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ظاهر یک سایت خوب


ظواهر
یک سایت خوب ظاهر یک وبسایت عالی در پباده سازی رشته ای اینترنت اینترنت سایت معلوم گردیده و از مهم‌ترین خصوصیت های یک اینترنت سایت موفق محسوب می گردد .
اینترنت سایت می بایست به حیث بصری، دیدنی و رشته ای باشد .
به یاد داشته باشید، پباده سازی وبسایت شما آرم کسب و کار، تولید ها و سرویس ها شما میباشد .
اینترنت وبسایت شما ممکن میباشد وی‌لین و صرفا تصور یک مشتری بالقوه از شرکت شما باشد .
ظاهر
یک وبسایت خوب در
صورتی که طراحی سایت حرفه ای اینترنت سایت را انجام داده باشید و ویژگی های یک اینترنت سایت برنده را در هنگام ایجاد سایت رعایت کرده باشید؛
به تیم ای می‌رسید که علاوه بر رعایت استادندارها، اصول ظواهر یک وبسایت خوب را نیز دربر خواهد داشت .
ظاهر یک سایت جدا از جذب بازدیدکنندگان در ایجاد یک احساس مثبت، تجربه کاربری خوشایند، رابط کاربری مطلوب و درنهایت نگه داشتن بازدید کنندگان در سایت، کمک خواهد کرد .
به کار گیری
از رنگ های مطلوب در
هنگام طراحی سایت به رنگ‌بندی اعتنا نمایید؛
به کارگیری‌ی مناسب از رنگ ها یعنی اعتنا به کنتراست (Contrast) و ترکیب رنگ و در غایت اخلاق و رفتار یک مخلوط مناسب .
کیفیت
تصاویر در رخ به کار گیری از محتوای تعدادی رسانه ای مثل عکس و کلیپ حتما از تصاویر و فیلم های با کیفیت استفاده نمائید .
نگهداری
سادگی در
هنگام ایجاد اینترنت سایت و طراحی حرفه ای اینترنت اینترنت سایت خویش همواره آسانی را حفظ کنید؛
یک سایت نامرتب میتواند فراوان گیج کننده باشد .
استعمال از یک وبسایت ساز آنلاین مانند رایو با اعتنا به رعایت اصول در این وبسایت ساز می تواند یاری بسیار خیر برای رویه اندازی اینترنت سایت شما باشد .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۵۱:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ویژگی های یک سایت همایش و مدیریت کنفرانس


طراحی وب سایت ساخت سایت همان گونه که می‌دانید این ایام کنفرانس ها و همایش ها به طور گسترده ای در سراسر دانا در اکنون برگزاری هستند و در واقع یکی راه‌های توسعه و گسترش شغل ها و صنعت های متعدد، می‌باشند و علاقه مندان اکثری را نیز به سمت خویش جلب نموده اند.

یکی‌از طریق هایی که یاری می کند طراحی سایت تا یوزرها در هر جایی که هستند بتوانند از کلیه همایشها و کنفرانس های مربوط به حوزه ی عشق مندی خویش باخبر شوند این هست که مسئولین برگزار کننده، این اتفاق افتاد های پر طرفدار را از روش سایت های مرتبط با درج پوسترهای تبلیغاتی همایش و کنفرانس آگهی نمایند.

در همین راستا یکی‌از سرویس ها شرکت ها طراحی سایت در عصر حاضر طراحی وب سایت همایش و کنفرانس است. در‌حالتی که رغبت دارید درباره با خصوصیت های یک وبسایت همایشی ماهر و کاربردی داده ها بیشتری داشته باشید این نوشته ی علمی را تا انتها مطالعه کنید.

 

ساخت وب سایت همایش
با دقت به اینکه حجم برگزاری همایش در مملکت در سالهای اخیر نسبت به پیشین ارتقا دیده گیری داشته میباشد، و از طرفی با توجه به اینکه یک کدام از مهم‌ترین مواقعی که در برگزاری پیروز یک همایش تاثیر متعددی دارااست، تعداد اشخاص کمپانی کننده در همایش میباشد، از این رو استفاده از روشهای تبلیغاتی برای معرفی همایش های متعدد امری ضروری بنظر می رسد، ولی بخاطر حضور گسترده اشخاص در فضای وب، طراحی وب همایش، یک کدام از بزرگترین مواقعی هست که هر برگزار کننده همایش به آن میپندارد.

طراحی وب سایت همایش و مزایا
بدون شک هوا داران به کمپانی در کنفرانس های دارای اعتبار این اتفاق افتاد ها را در فضای وب بسیار کاوش کرده و همایشی را که اضافه به دردشان میخورد تعیین مینمایند. به همین خاطر در حالتی که همایش شما در فضای اینتنت نباشد طبیعاتا از چشم شدن میان بخش اعظمی از علاقه مندان خویش محروم خواهد شد. همین م

مزیت های داشتن یک سایت ماهر برای ساخت سایت همایش:

آگهی در زمینه‌ی مکان، عصر و سخنرانان همایش
معرفی همایش، موضوع آن، محورهای قابل دعوا همایش
قابلیت نام نویسی برای اشخاص علاقه مند
قابلیت ارسال اثر/ نوشته ی علمی
قابلیت ارسال نشانی اینترنتی جهت فراخوان
نشر آخری خبر ها همایش
تجهیزات طراحی وب سایت همایش
ارتقاء قابلیت و امکان جذب مشتریان بالقوه از روش اکران سایت در صفحه اول
اکران خبر‌ها و اطلاعیه همایش
صادر شدن نتیجه ها مقالات
قابلیت انجام حیث سنجی
نام نویسی
پرداخت آنلاین / قابلیت بار گذاری فیش های پرداختی
قابلیت و امکان ارسال پیامک به مجموعه های مختلف
قابلیت ارسال آدرس اینترنتی
قابلیت ارسال اثر
داشتن بخش راهنمای نگارش مقاله‌ها
بخش محورهای گزینه بحث کنفرانس
بخش اطلاع سانی مورخ های مهم
در رابطه همایش/ کنفرانس
تماس با ما
بخش عضویت در همایش
ورقه معرفی اسپانسرها
برگه معرفی سخنرانان
معرفی سخنرانان در ورقه اصلی بگونه ای دیدنی
کمپانی رایا پارس با کمک مجموعه خبره خویش می‌تواند تا تمامی سرویس ها موردنیاز شما را در مورد طراحی وب سایت همایش با شایسته ترین نکات گرافیکی و خدماتی بانجام برساند.


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۷:۲۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)