مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پباده سازی وبسایت با امنیت بالا سبب جلب اعتماد مشتریان میشود

پباده سازی
وبسایت با امنیت بالا سبب جلب اعتماد مشتریان میشود 16:20
- 07 مهر 1395 در صورتی‌که تصمیم دارید برای کمپانی یا فروشگاه خود یک اینترنت وب سایت پباده سازی کنید تا کسب و عمل خویش را به دنیای مجازی بیاورید، مسلما می بایست نکات مهمی را در نظر بگیرید .

طراحی سایت

بعضی
از نکات حیاتی در طراحی اینترنت سایت: حتما
بایستی برای تامین ترافیک اینترنت سایت خویش برنامه داشته باشید در
بازه زمانی طراحی وب وب سایت بایستی استانداردهای گوگل را رعایت کنید اینترنت
تارنما شما بایستی رابط کاربری و ظاهر زیبایی داشته باشد می بایست
اعتنا ویژه ای به نکات امنیتی داشته باشید در قبلی در مورد تبلیغات ، استانداردهای گوگل و رابط کاربری وب وبسایت صحبت کرده ایم و درحال حاضر یکسری نکته در موضوع امنیت اینترنت وبسایت ها ذکر می کنیم .

1-
امنیت سرور هنگامی می خواهید سایتی خط مش اندازی کنید می بایست یک سرور تهیه و تنظیم کنید تا بتوانید وب سایت را بر روی آن نصب کنید . به همین ادله بایستی از در میان شرکت ها ارائه دهنده سرویس ها هاستینگ یک کمپانی را گزینش نمائید .

برای گزینش شرکت هاستینگ، از شرکتهایی که سرویس ها ارزان ارائه ارائه میکنند جلوگیری فرمائید زیرا ارزان بودن این سرور ها بی استدلال نمی باشد .

شرکتهایی که خدمات ارزان بها ارائه عر معمولا مشکلاتی از قبیل قطعی بیش از حد سرور، از دست رفتن کامل اطلاعات وب سایت به استدلال سوختن هارد، باگهای امنیتی و . . . دارند .

2-
قابل انعطاف افزار وب سایت پس از اینکه شرکت هاستینگ مسئله لحاظ خود را انتخاب کردید بایستی نرم افزار اینترنت سایت را خریدار نمایید . در انتخاب قابل انعطاف افزار نیز بایستی به نکات امنیتی اعتنا ویژه ای داشته باشید چون در صورتی‌که سرور شما به خیر تنظیمات گردیده باشد ولی کد قابل انعطاف افزاری وبسایت شما دارنده باگ باشد گشوده هم به مشکل برخواهید خورد .

برای اینکه از امنیت کدهای خویش اطمینان داشته باشید از سیستمهای متن باز بدون‌پول مثل وردپرس و جوملا جلوگیری نمایید و از یک شرکت یا گروه نرم افزاری با سوابق جهت پباده سازی وب وب سایت کمک بگیرید .

3-
امنیت صد در صد وجود ندارد در انتها باید دقت داشته باشید که در دنیای قابل انعطاف افزار امنیت بی نقص وجود ندارد و مباحث امنیتی نیز زیاد گسترده میباشند و نمی توان در یک مقاله به کلیه آن ها اشاره کرد .

برای ارتقاء ضریب اطمینان خود میتوانید بصورت زمان ای از داده ها وب سایت خود بک آپ بگیرید تا درصورت پیدایش ایراد بتوانید خسارتها را به دستکم برسانید .

درصورتیکه چنین برنامه ای برای خود داشته باشید، اینترنت وبسایت شما با مشکل ها کمتری مواجه می‌شود و اعتماد یوزرها و مشتریان را جلب خواهید کرد .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۸:۳۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ویژگی های یک وب سایت

ویژگی
های یک وب سایت عالی و کامل در فی مابین سایت هایی که هر روز از آن ها بازدید می کنید یک محرمانه سایت ها می‌باشند که شما‌را جذب خود می نمایند و خیلی صریح شما را به هدف خود میرسانند . در این مقاله داشته های خود را در زمینه یک اینترنت سایت خوب و بدون نقص به شما ارائه خواهم بخشید .

طراحی سایت
اولین چیزی که می بایست در طراحی سایت رعایت شود داشتن یک محرمانه برگه هاست،‌ این کاغذ ها شما صفحه‌ی در رابطه ما، که مشتمل بر توضیحات کاملی از کسب و کار شما و مدیر وب سایت است که باعث آشنا شدن بازدیدکنندگان و جلب اعتماد آن ها به شما خواهد شد .

در صفحه‌ی درباره ما به چندین سوال استفاده کننده پاسخگو باشید: این که شما که هستید؟ چه خدماتی ارائه میدهید؟ سرویس ها شما چه خصوصیت هایی دارد؟ سابقه خویش را بگویید؟ مشتریان شما چه اشخاصی بوده اند؟ وجه تمایز و نقطه قوت شما با بقیه رقبا در چیست؟ این ها سوالاتی هستند که بایستی در کاغذ درباره ما به آن ها جواب داده شود . ورقه ی دیگر ورقه تماس با ما است که در آن آدرس شما، شماره تماس، شماره پیامک، و پست الکرونیکی شما در آن قرارگرفته میباشد . یک فرم تماس نیز برای راحتی در امر تماس در آن تعبیه شده می باشد .
صفحه‌ی دیگر صفحه‌ی تبلیغات میباشد و در تارنما های لازم گنجانده میگردد و در آن تعرفه تبلیغات در موقعیت های یگانه وب سایت برای یوزرها متن می‌گردد .
دو‌مین مساله لینک و پیوند صفحات به ورقه حساس و داشتن یک منوی تر و تمیز در اینترنت سایت می باشد بطوری که هنگامی کاربر در هرکجای وب سایت بود به راحتی بتواند به برگه مهم و یا بقیه صفحه های دسترسی پیدا نماید .
قابلیت کاوش در وب سایت از موردها اصلی دیگر هست که به کاربر کمک می‌کند با وارد کردن واژه حساس در فیلد ذی‌ربط و فشار دادن دکمه جستجو به مقاله مورد نظر دستیابی پیدا نماید .
وجود روزنامه در وبسایت هم خالی از لطف نیست، مجله به شا امداد می کند تا کاربران بتوانند با وارد کردن نشانی اینترنتی خویش و تایید آن خبر ها اینترنت سایت شما را در پست الکرونیکی خویش دریافت کنند . با ارتقا تعداد اعضا مدیران اغلب برای تبلیغات از آن استفاده می نمایند زیرا افراد خبرنامه با میل خودشان عضو گردیده اند و به وب وب سایت و سرویس ها شما عشق و علاقه مند میباشند لذا تبلیغ روی این افراد بازدهی خیر خواهد داشت .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۳:۲۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اصول استعمال از رنگها در پباده سازی سایت

اصول
استعمال از رنگها در پباده سازی سایت8 / 10 از 11 کاربر برای طراحی وبسایت استاندارد و با بازدید بالا به کارگیری از رنگ در وبسایت مضاعف اساسی می باشد .برای انتخاب رنگ مطلوب مقدمه می بایست با رنگ ها و همچنین خاصیت آنان شناخت داشت .
از
آنجایی که رنگ ها تاثیر بسزایی در روحیه ی ما دارند دانشمندان رنگ ها را گونه بندی کرده اند که آن ها را اسم می بریم:

طراحی سایت

رنگ های گرم : قرمز،نارنجی،صورتی √
رنگ های سرد : آبی،سبز،ارغوانی √
رنگ های ارگانیک : سفید،خاکستری،قهوه ای،سیاه
حدود 216 رنگ وجود داراست که در تلویزیون ها،لامپهای خلا و LCD ها به شکلهای یکسان دیده نمی شود .به این 216 رنگ ،رنگ های Web Safe گفته می شود،اگر پیوستگی در رنگ ها برای شما اصلی باشد می توانید از رنگهای Web Safe در وب وب سایت خویش استعمال کنید .
شما می توانید برای انتخاب رنگ در طراحی سایت خویش از یک رنگ برنده و رنگ دیگر به نقش کامل کننده را ایفا می نماید به کارگیری فرمائید همینطور می توانید از رنگ های ضد و نقیض که باعث چشمگیر شدن تارنما می شود استفاده فرمایید دقت داشته باشید که در انتخاب رنگهای ضد‌و‌نقیض رنگهای انتخابی شما باعث ارتعاش نشود چون در این شرایط به چشم بیننده صدمه وارد می شود .

رنگ
ها
به
طور کل تعیین رنگ مناسب برای وب سایت بایستی بر مبنا موارد پایین باشد:
رنگ متن شده با رنگ موضوع مطلوب باشد برای نظیر وب سایتی با رنگ زمینه ی سفید و قلم مشکی می تواند انتخاب قابل قبولی باشد .رنگهایی از این قبیل به عامل مغایرت به شما در سهل و آسان قرائت نوشته کمک می نماید .
برای گزینش رنگ در پباده سازی سایت خوب تر میباشد از رنگ هایی که اشخاص را به خود جذب می کند تعیین کرد .
برای رنگهای پیوسته در همه مرورگرها، از رنگهای Web Safe به کار گیری فرمایید .
از تصاویری با شدت رنگ معمولی برای پیش موضوع به کارگیری نکنید . این عمل باعث خواهد شد تا خوانایی متن کاهش یابد . چنانچه از چهره ای استفاده می کنید، آن را با خصوصیت watermark به کارگیری نمائید .
خوب تر هست رنگها در کلیه ی صفحه ها یکی باشد این عمل به تماشاچی این امکان را می دهد که بفهمد در به عبارتی وبسایت می باشد .
رنگهایی را تعیین کنید که تصویری را که می خواهید به بازدید کنندگان تان بدهد .
با رعایت اصول بالا می توانید در پباده سازی اینترنت وب سایت نمونه و استاندارد در دربین بقیه اینترنت سایتها از شایسته ترین ها باشید .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۱۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

یک سری زبانه کردن وردپرس

یک سری زبانه کردن وردپرس و ترجمه وبسایت به زبان‌های گوناگون یک عدد از اساسی‌ترین نیازهای هر سایت وردپرسی میباشد تا مدیران تارنما بتونند تا به یکسری زبان متعدد مطالب و موضوعاتی که در وبسایت خودشون درج می‌نمایند را در اختیار یوزرها هر زبانی قرار دهند . امروزه همونطور که خود شما هم دیدید نیاز به ترجمه وب سایت و چندزبانه کردن اون برای هر سایتی لازمه، به عنوان مثال یک وبسایت خبری را در حیث بگیرید که روزانه چند خبر گوناگون را منتشر می‌کنه اما در حالتی که این وب سایت فقط بر روی یک لهجه تمرکز کنه تنها بازدیدکنندگان داخلی مرز و بوم خودش را داره، البته در صورتی‌که همین وب سایت بیاد و به یک سری زبان گوناگون که معمولا برای ما کاربران فارسی زبان، زبان‌های انگلیسی، ترکیه‌ای و عربی در اولویت قرار داره را برای محتوای وب سایت خودش ساخت کنه میتونه تا موفق‌تر کار کرده و کاربران این کشورها را هم به سمت خودش سوق بده .

طراحی سایت

در این یادگرفتن از مقر علم میزبان‌فا، قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی و صد البته رایگان بپردازم که با استفاده از این افزونه در وردپرس قدرتمند می‌باشید تا سایت خودتون را به هر گویش دلخواه ترجمه نمایید و محتوایی که منتشر می نمائید را برای هر زبانی که در لحاظ دارید در اختیار کاربران همون گویش قرار بدهید . پس درصورتی که شما نیز به دنبال ترجمه و یک سری زبانه کردن وردپرس می باشید تا آخر یاور باشید .

یک سری
زبانه کردن وردپرس و شیوه ایجاد تارنما چندین زبانه در وردپرس افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با تیتر Polylang در مخزن وردپرس به تصویب رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 300 .000 نصب فعال و کسب امتیاز ۴ .۷ را ازآن خودش کنه که با به کار گیری از این پلاگین قدرتمند میباشید تا مبادرت به ترجمه وردپرس و چندزبانه کردن سایت نمائید . برای به کار گیری از این پلاگین آغاز با کلیک روی دکمه پایین اونو دانلود کرده و آنگاه با استعمال از فراگیری فراگیری طریق نصب و کار کردن با پلاگین ها در وردپرس مبادرت به نصب و فعال سازی این پلاگین در تارنما وردپرسی خودتون بکنید .


دانلود پلاگین Polylang آن‌گاه از نصب و فعال سازی این افزونه شبیه تصویر پایین منویی با اسم زبان‌ها در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه، روی این منو کلیک فرمائید تا به صفحه اضافه کردن گویش در وردپرس سوق دهی گردید .

دقت فرمائید که برای شروع کار لازمه تا گویش فعلی و پیش‌فرض تارنما خودتون را که فارسی هست گزینش کنید، ولی لهجه قضیه استعمال شما میتونه چیز دیگه‌ای هم باشه که در هر چهره مقدمه باید زبان پیش‌فرض را انتخاب کنید تا هنگامی یوزرها وارد تارنما میشن با این لهجه وبسایت را مشاهده نمایند .
تعدادی
زبانه کردن وردپرس
درحال حاضر مشابه تصویر بالا پس از انتخاب زبان، اسم کامل، محلی، کد زبان، شرایط راستچین و یا چپ چین بودن گویش و آیکون گویش را تعیین فرمائید و در غایت روی دکمه افزودن لهجه نو کلیک نمایید تا گویش موضوع لحاظ طولانی تر شود . هم اکنون به همین ترتیب برای سایر زبان‌ها نیز گزینه‌های ذکر شده را انتخاب کرده و زبان‌هایی مانند انگلیسی، ترکیه، عربی و… که قصد دارید تا در سایت سناریو داده شود را بیشتر فرمائید .

 


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۷:۰۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

طراحی وب سایت فروشگاهی را پس از مطالعه این 20 نکته آغاز کنید


6 . نوار
دسترسی نوار دسترسی یا این که bread crumbs که در تصویر تحت می توانید آن را مشاهده کنید ابزاری مضاعف موءثر است که دسترسی در سرتاسر وب سایت را بهبود می بخشد .

 طراحی سایت

به ویژه وقتی که کاربر از طرز موتورهای کاوش به صفحه ها درونی تارنما مانند صفحه فرآورده سوق دهی می شود، به راحتی می تواند بعه 2 تا 3 مرحله پیشین رفته و ساختار نوع بندی های تولید ها را ببیند .


7 . مگا
منو مگامنو (mega menu) یک منوی والا و بازشونده می‌باشد که مشتمل بر گونه بندی ها و زیردسته بندی های محصولات و در بعضا دربرگیرنده تصویری مربوط به مدل بندی بالاسری خویش می باشد . استفاده از این امکان در وبسایت های بزرگی نظیر ebay موجب گردیده با وجود تعدد گونه بندی ها، دسترسی به محصولات آسان شود .


نکته مثبت در رابطه با مگا منو این میباشد که در موقعیت معمولی فضای زیادی از سایت را اشغال نمی کند و فقط هنگامی گزینش شوند گشوده می شوند . شما هم در صورتی‌که گونه بندی های متعددی برای تولیدات خود دارید حتما از این قابلیت استعمال فرمائید .
8 . قیمت
نهایی قیمت نهایی جنس را در کاغذ سبد خرید یا این که برگه کالا نشان دهید . چیزی بدتر از آن نمی‌باشد که مشتری در برگه انتها خرید متوجه شود باید هزینه ای دیگر برای تحویل گرفتن فرآورده بپردازد . به محض مشاهده این هزینه اضافی مشتری به سرعت وب سایت را کنار گذاشتن خواهد کرد . شما باید یک نرخ واحد برای حمل محصول در لحاظ گرفته، آن را مجانی انجام دهید یا محاسبه آن را بر هر مبنایی که هست در همان برگه متاع انجام دهید .
9 . پیکسل
به پیکسل دقت برای تعیین عنوان سایت، برای چیدن تصاویر، بخش ها، نوشتن توضیحات محصول ها و . . . کلمه و واژه به کلمه و جزء به قسمتی از توجه کنید و خود را جای مشتری بگذارید . از خود سوال فرمائید چرا این قسمت بایستی دقیقا این شکلی باشد؟ پباده سازی این بخش چطور می تواند به رضایت مشتری و نهایتا موفقیت کسب و کار امداد نماید .
10 . SEO
در شرایطی که بازار تجارت الکترونیکی به فیس مداوم در هم اکنون پرورش بوده و روز به روز رقابتی تر می شود، سئو یک کلید پیروزی هست . از به عبارتی اولِ طراحی وب سایت فروشگاهی خود دقت به سئو را مد لحاظ قرار داده و ساختار htmlسایت، طریق آدرس دهی و لینکدهی، حجم صفحه های و . . . را طبق استانداردهای سئو پیاده سازی فرمائید .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۹:۰۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

وب وبسایت و هم وب تارنما رسمی پلیس

از ۳ روز پیش که در خبر‌ها بیست و سی خبر ابتدا به کار وب تارنما راهور ۱۲۰ را اعطا کرد و آن کلیه هزینه که برای مراسم رونمایی وب وب سایت صرف گردیده بود را نگاه می کردم . تا امشب به خودم می پیچیدم که این یک سری خط رابرای شما بنویسم ولیکن زمان نمی شد .

طراحی سایت

سئوال
من اینجاست :
این
وب وبسایت و هم وب تارنما رسمی پلیس ایران انقطاع چه فرقی با وب تارنما اسکاتلند یارد دارند؟
توصیه
می کنم نخستین این اینترنت تارنما ها را ملاحظه کنید :
وب
وب سایت نیروی انتظامی ::: اینترنت تارنما راهور ۱۲۰ ::: اینترنت تارنما اسکاتلند یارد
دیروز مشغول کلام با یک عدد از عزیزان بودم . یک حرف خوب زد . بیان کرد شما در پباده سازی اینترنت وبسایت و نیز بازاریابی اینترنتی الان نهایت تکنولوژی و دانش را در کشور ایران در اختیار دارید . دانشی که در هیچ صنعتی به غیر از این تا این حد پیشرفته در اختیار هیچ رشته دیگری در ایران نمی باشد . راست می ذکر کرد .
آیا حتی در صنعت چاپ ما علم تولید یک اتومبیل چاپ در جمهوری اسلامی ایران را داریم؟

“ولی اینجا در اینترنت و در صنف ما همه چیز میباشد ! “
اینجانب چند تا حدس دارم . یا این که این وب سایت بوسیله سربازان وظیفه و فارغ از تجربه طراحی گردیده و یا اینکه با هزینه گزافی که یکی از پیمانکاران نیروی انتظامی گرفته است و با رابطه و نه با ترازو های درست و رشته ای . این پیمانکار نیز با کلی بد قولی این وب تارنما را پباده سازی نموده می‌باشد . ( احتمالا همگی چیزی شبیه به این موارد .
) سعی ها در جهت توسعه اطلاع رسانی قابل تقدیر میباشد ولیکن کاش سعی و هزینه در محلی با بازدهی ای خوب هزینه می شوید . من از خودم به تیتر یک ایرانی فعال در اینترنت شرم کشیدم که چه هزینه زیادی صرفا صرف مراسم پرده‌برداری از این اینترنت وبسایت و کنفرانس خبری آن گردیده است .
من در مسئله وب وبسایت کنونی پلیس هیچ نظری نمی دهم زیرا بدون هیچگونه شرحی شما می توانید اینترنت وبسایت پلیس ما را با اسکاتلند یارد مقایسه نمائید .
اسکاتلند یارد هم وب سایتی در حد خوب ندارد ولیکن درصورتی که نمره اینترنت تارنما حداقل ۲۰ برابر نمره اینترنت وب سایت ما است .

سفارش می کنم به وب سایت ایشان مراجعه نمائید و چه بسا به دسته نگارش آن دقت کنید .

به نظر من کلیه چیز بی نقص می باشد . چه بسا قسمت نصایح پلیسی و گزارشات روزمره و صریح و اطلاع رسانی جرائم و بخش اطلاع رسانی جریمه‌ها و حتی پیش بینی جرم .و در نهایت عکس پلیسی بشاش و خندان در کنار مردمی بشاش تر . این یعنی تمدن سازی برای جلوگیری از پلیسی هراسی و پلیس صلح و دوستی . تامل نمی کنم در کل تاریخ ، انگلستان به مقدار نصف سرزمین ما تارخ شهر نشینی و هم رئیس شهری داشته باشد .

حال با این تمامی کارشناس واقعلا چرا به کارگیری نمی کنیم نمی دانم ! اینجانب قصد نق نق ندارم و هر بازه زمانی پلیس حاضر بود ما هم اینجا حاضریم تا قویترین اینترنت تارنما را برای ایشان تولید کنیم .برای ایشان و جمهوری اسلامی ایران .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۵:۳۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

پباده سازی اینترنت سایت

۱-
پباده سازی اینترنت سایت رشته ای از آغاز و مسئله پسند شما به
هنگام پباده سازی وب وب سایت یگانه و منحصربفرد رعایت نکات پایین الزامی است:
الف) از ویژگی های یک وب سایت تجاری برنده آن می‌باشد که ظواهر آن بتواند کسب و عمل شما را به نحو احسنت نشان دهد .

طراحی سایت

ب)
به حیث شما پباده سازی سایتی که انجام داده اید کلیه مورد ها قضیه لحاظ شما را به مخاطیتان انتقال میدهد؟
ج) یک عدد از خصوصیت های یک وب وبسایت حرفه ای، آسانی است، بعنوان مثال پباده سازی وب سایتی که دارای فضای سفید یا whitespace باشد مطلوب خیس می باشد .

د) هنگام پباده سازی وب وبسایت به یاد داشته باشید که افراد به چه شکل یک برگه وب را بازدید می کنند .

س) آشنایی با الگوی خواندن صفحه ها وب: این مقاله مسیر دید بازدیدگنندگان را تحلیل میکند که عموما چطور یک اینترنت سایت را بازدید می نمایند و به چه قسمت هایی از اینترنت سایت توجه بیشتری دارند . و نشان می دهد جنبش چشم اکثر زمان ها کاربران حرکتی مثل F یعنی دو تکان افقی و یک حرکت عمودی هست .

۲-
ارزش محتوای اطلاعاتی طبق این جمله پر اسم و رسم بیل گیتز، محتوا پادشاه می‌باشد .

در طراحی اینترنت وبسایت رشته ای نیز، این محتوای وب وب سایت می‌باشد که منجر می شود افراد به وب سایت شما مراجعه کنند . از خصوصیت های یک سایت موفق، اطلاعات ناب و قابل اطمینان می باشد و اینکه بتواند نیاز های اطلاعاتی اشخاص را برطرف کند . یک شخص را برای تولید محتوا یا اصلاح مطالب استخدام نمایید . همیشه صدق مطالب و برقراری لینک ها و … را بررسی فرمایید و داده ها به روز و متداول(پرکاربرد) را بکار ببرید .

۳-
عبارات کلیدی عبارات حساس عنوان و لغت ها با اهمیت پرتکرار، لغت ها و یا عباراتی میباشند که اشخاص با آن‌ها وب سایت شما را پیدا خواهند کرد . با یک حساب سرانگشتی کلماتی اند که در تیتر وب تارنما شما می باشند و دست کم دو-سه بار در مطلب شما تکرار گردیده اند . هنگام طراحی اینترنت تارنما حرفه ای، پیدا کردن کلیدواژه ی مناسب، مورد بسیار مهمی میباشد همچنین می تواند پیچیده نیز باشد . برای مطالعه ی بیشتر، به وب وبسایت SEOBOOK مراجعه کنید . این وبسایت همچنین خط مش های بدون‌پول فراوان متعددی برای seo در طراحی اینترنت سایت رشته ای ارائه می‌دهد . در‌صورتی‌که شما تفکر می نمایید کلمات تازه می تواند به بالا آمدن اینترنت وبسایت شما یاری کند،می توانید از ابزار گوگل free keyword استعمال فرمائید .

۴-
منو (فهرست) کاربرپسند الف) منوی عمودی: تصویر پایین، نمای مضاعف همگانی پباده سازی وب وبسایت ها را نشان می دهد . بخش header مشتمل بر لوگو (در بهترین حالت سمت چپ) و ممکن می‌باشد شامل تصاویر و نوشته های دیگر هم بشود . منو (navigation bar) در بخش سبز رنگ قرار می گیرد . محتوای با اهمیت وب وب سایت (content) در بخش خاکستری رنگ قرار میگیرد .

 

 

ب) منو افقی: منو وب وبسایت همچنین می تواند صحیح ذیل بخش header قرار بگیرد (بخش سبز رنگ ) . محتوای با اهمیت در بخش خاکستری رنگ قرار می گیرد . مهم ترین ضعف این قالب اینترنت وبسایت این میباشد که متن، کل عرض کاغذ را پوشش می دهد . این اختلال می تواند به راحتی با محدود کردن عرض محتوا به طوری که کمتر از ۶۰۰ پیکسل باشد برطرف شود . برای لبریز کردن فضای خالی ایجاد شده در چپ و راست متن، می توانید از تصاویر و دیگر موادتشکیل دهنده طراحی به کارگیری فرمائید .

 

 

ج) منو عمودی و افقی: سو‌مین وضعیت رایج در تصویر روبرو سناریو داده گردیده است . در این سیستم پباده سازی سایت، منو در هردو بخش درست ذیل header و سمت چپ قرار می گیرد . این شرایط به طور کلی در وبسایت هایی که دارای صفحه ها مختلف می باشد بکار می رود . در فهرست افقی، پیوند به صفحات دیگر اینترنت وب سایت برقرار می شود و در کل صفحه های به همین رخ میباشد، البته در فهرست سمت چپ صرفا به بخش های داخلی به عبارتی کاغذ پیوند داده می شود و مطابق با به عبارتی برگه می باشد .

در طراحی اینترنت وبسایت فن ای باید سعی نمایید تا کاربرانتان به سرعت با تارنما شما و شیوه دسترسی به بخش های متفاوت آشنا بشوند .

 


۵-
سازش با browser (موتور جستجو) های مختلف اطمینان حاصل فرمائید که اینترنت سایت شما در browser های مختلف به یک شکل (یکسان) چشم می شوند . مثلا در اپرا (Opera Safari)، موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox)، اکسپلورر (Microsoft Internet Explorer) و غیره آنرا آزمون فرمائید . می توانید از این وب سایت http://browsershots .org برای نظارت کردن اینترنت سایتتان در browser های متفاوت استعمال فرمائید .

۶-
مولفه حساس seo بهینه سازی تصاویر با تگ alt: در دستورالعمل های گوگل وبمستر برای بهینه سازی موتورهای کاوش توصیه می شود که از attribute (ویژگی) alt برای نوشتن یک متن توصیفی برای تصاویرتان به کارگیری فرمایید . کاربرد تگ alt: زمانی که شما یک تصویری را در اینترنت سایتتان بکار میبرید، با این تگ آن را تعریف می کنید تا هنگامی که کاربر نشانگر ماوس خویش را بروی تصویر میگذارد، عبارت توصیفی شما سناریو داده شود همچنین درصورتی که تصویر به هر برهان load (بارگذاری) نشد، کاربر تیتر آن را ببیند . موتورهای کاوش نیز آنها را انتخاب می نمایند . این یک مجال خیر هست تا عنوان شما مجدد تکرار و دیده شود، و تصاویر شما در موتورهای جستجو، بهتر بازیابی شوند .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۵:۳۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

دوست دارید پباده سازی مخصوص داشته باشید؟ قالب منحصربه‌فرد بسازید

دوست دارید پباده سازی مخصوص داشته باشید؟ قالب منحصربه‌فرد بسازید .
قالب‌های(پوسته) وردپرس به دو جور تقسیم می‌شوند: اولیه قالب‌های مجانی که برای استفاده از آن ها نیازی به هزینه کردن ندارید و به راحتی سپس از دانلود می‌تونید روی وبسایت خودتون قرار بدید . دوم قالب‌های غیر بدون‌پول هستند که به نسبت قالب‌های رایگان فن ای ترعمل می کنند و قابلیت‌های بیشتری رو در اختیار شما قرار میدهند . بهتره که عملکرد فرمائید از پوسته‌های دارای اهمیت استفاده فرمائید چه بسا در صورتی‌که غیر رایگان باشند، زیرا درصورتی که از قالب‌های نامعتبر استعمال نمائید این امکان وجود دارد که برخی از افزونه‌ها با پوسته سازگار نباشند و شما مبتلا اختلال شوید، همچنین پوسته‌های نامعتبر از امنیت پایین‌تری برخوردار می‌باشند .

طراحی سایت در مشهد

قالب وردپرس در واقع همان ساختار ظاهری تارنما شما است که استفاده کننده مشاهده می­­کند . قالب‌های وردپرس نمونه‌های مختلفی دارند(قالب‌های فروشگاهی، شرکتی، خبری و یک سری منظوره و…) که شما باید با اعتنا به محتوای سایتتون قالب قضیه نظرتون رو گزینش کنید .

برای نمونه پوسته صحیفه برای سایت‌های خبری قضیه استفاده قرار می‌گیرد، پوسته The7 یک قالب چند منظوره میباشد که از این قالب نیز می­توان برای سایت‌های شرکتی و فروشگاهی استعمال کرد . اگر وب سایت شما حرفه‌ای میباشد و قالب موضوع نظرتون رو پیدا نکردید می توانید با یک طراح و برنامه‌نویس تارنما صحبت فرمائید تا قالب موضوع حیث شما رو بسازد و روی سایتتون قرار بدید .

سایتی
نامحدود! با افزونه وردپرس افزونه‌ها(پلاگین) برنامه‌هایی هستند که روی قالب نصب می­شوند . پلاگین‌ها قابلیت یا ویژگی‌های متنوعی به وب سایت شما طولانی تر می‌نمایند و در بهبود سعی وب سایت شما نقش دوچندان موثری دارند . برای نمونه افزونه‌هایی مثل Yoast SEO برای تقویت سئوی وبسایت استفاده میگردد . البته به کار گیری بی‌رویه از افزونه‌ها می­تونه وبسایت شما رو مبتلا مشکل بکند .

برای مثال نصب بیش از حد پلاگین­ باعث کم شدن امنیت وبسایت شما و کند شدن بارگذرای وب سایت می شود که همین قضیه برروی سئوی وب سایت شما هم تاثیر منفی می‌گذارد . پس در انتخاب پلاگین‌ها اعتنا نمائید و از نصب پلاگین‌های مازاد و غیرضروری برروی وبسایت جلوگیری کنید(حتما تا جایی که قابلیت و امکان دارید از افزونه‌های حیاتی به کار گیری کنید) .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۵:۳۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

چرا می بایست حجم طراحی تارنما را اندک کنیم

چرا
می بایست حجم طراحی تارنما را اندک کنیم
یکی از گرفتاری های مستمر کارشناسان پباده سازی وب وب سایت و نیز مدیران وب سایت های مختلف کاهش دادن حجم پباده سازی وبسایت و به تبع آن ارتقا سرعت تارنما میباشد . به همین استدلال بر این شدیم تا در این بخش از مطالب آموزش طراحی تارنما یکسری استراتژی طلایی را برای کاهش حجم طراحی تارنما بیان کنیم . همان طور که در مباحث قبل اشاره کردیم در طراحی وب سایت تعدادی مقوله اهمیت مهم دارند و یا این که به عبارتی می بضاعت پباده سازی تارنما را به سه نصیب دارای اهمیت دسته بندی کرد که البته یکدیگر را بدون نقص می کنند . این جور های تخصصی عبارتند از برنامه نویسی سایت، پباده سازی گرافیک و نهایتاً تولید محتوا و سئو وبسایت . برای این که سایتی خوشگل و دیدنی داشته باشیم از عکس ها و موادسازنده گرافیکی سود می بریم . اما این موارد بایستی تا حد ممکن فشرده سازی گردیده و حجم آنان کاسته شود . نصب افزونه ها و استعمال از فرمت های مطلوب نمونه هایی از خط مش های کاهش دهنده حجم تصاویر می باشد .

طراحی سایت

کد
نویسی و رویه های کاهش حجم سایت
نصیب متعددی از قالب های مسئله استفاده در طراحی اینترنت تارنما در اکنون حاضر از پوشه های CSS و Java منفعت می برند تا به وسیله آنان سایت را قشنگ و جذاب نمایند و بخش های لبه ای را به تارنما بیافزایند . با بیش تر نمودن پوشه های CSS در یک فولدر می توانید به فیس مؤثری حجم وب سایت خویش را کاهش دهید . رویه فعالیت نیز اینگونه می باشد که بازه زمانی ورود یوزرها به تارنما شما به جای تعداد زیادی درخواست صرفا یک درخواست به هاست ارسال شده و در پباده سازی سایت، طبیعتاً هر میزان درخواست ها از هاست کمتر باشد سرعت سایت اکثر و بار گذاری شدن و بار گذاری محتوا نیز پرسرعت تر انجام می پذیرد . بدین ترتیب می توانید با کد نویسی و به کار گیری اس جاوا و سی .اس .اس به نحو قابل توجهی حجم تارنما را سبک نمائید .


یادگرفتن پباده سازی سایت و ترفندهای کاهش حجم
طراحی
وبسایت و فشرده سازی صفحات
در بخش دیگر یادگرفتن پباده سازی وب سایت بپردازیم به فشرده سازی صفحات . احتمالاً تا کنون بارها و بارها در ارسال متون و تصاویر و بقیه محتواهای خویش با نشانی اینترنتی به اختلال برخود کرده اید و به یاد حجم بسیار بدون چاره به زیپ کردن آنان گردیده اید . آری در طراحی وبسایت هم فشرده سازی صفحه های می تواند امداد متعددی به شما کرده و از حجم پباده سازی تارنما به نحو مؤثری بکاهد . برای فشرده سازی هم از دو روش بیشتر استعمال می شود که شامل روش gzip و بهره گیری از Deflate می باشد . در قضیه این که کدامیک از این دو خوب تر میباشد بستگی به خویش شما داراست و هر دو را می تواند ذکر کرد برای فشرده سازی صفحه ها طراحی وب سایت مطلوب میباشند . جی .زیپ عملکرد بیشتری داراست ولی نصب و اجرای آن کمی خلل می باشد .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۷:۳۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

سیستم استدلال چیست؟

سیستم
استدلال چیست؟ سیستم دلیل مهم‌ترین برنامه ای که در یک کامپیوتر وجود دارد، سیستم استدلال میباشد (OS) . یک سیستم عامل، برنامه ای می باشد که بوسیله زبان در مرحله متوسط مثل C یا ++C متن گردیده می‌باشد که توابع و پارامترهایی را تجویز می کنذ که به کامپیوتر خواهد گفت چه‌گونه اجرای فیزیکی خودش را درون واحدهای منطقی، سازماندهی کند، یاد را رئیس کند و با محفظه بیرونی و کاربران کامپیوتر، تعامل بر قرار کند .

طراحی سایت

مثالهایی از سیستم های برهان شامل سیستم یونیکس و ورژن های متعدد آن، سیستم عامل ویندوز و سیستم استدلال Mac می باشد . زمانیکه کامپیوتری در درحال حاضر بالا داخل شدن است، در آغاز سیستم عامل را از دیسک، به خاطر لود می می نماید . سیستم برهان می تواند درون هارد دیسک، یا این که یک CD-ROM یا این که هر وسیله الکترونیکی دیگری قرار داشته باشد .

فلب کلیدی سیستم های عامل، kernel می‌باشد . Kernel یونیکس، بخش مضاعف کوچکی از سیستم برهان یونیکس را تشکیل می دهد که این قابلیت را می دهد تا از یونیکس در بخش اعظمی از کامپیوترها استعمال شود (از کامپیوترهای خانگی با لینوکس گرفته تا ابر کامپیوتر هایی با UNIغیر مجاز می باشد) . چنانچه جایی از فعالیت سیستم ادله به خلل حادی بازخورد کند، سیستم عامل به موقعیت واهمه خویش خواهد رفت . در اصطلاح گفته می شود که سیستم استدلال هنگ کرده هست .
SRAM،
DRAM، و CACHE المان حیاتی RAM استاتیک (یا SRAM)، واحد سلول ذخیره سازی است که از یک‌سری سلول خاطر تشکیل شده است که هر کدام از آنها، یک بیت را در مدارات فلیپ فلاپ خود نگهداری می نمایند . خطوط آدرس، اطلاعات آدرسی را که می بایست رم از آن‌ها برای ذخیره سازی یا بازیابی اطلاعات، به کارگیری کند را نشان می دهد . خطوط در اختیار گرفتن خواندن و نوشتن، مشخص و معلوم می نماید که اطلاعات ذخیره شوند یا بازیابی شوند . خطوط داده نیز، داده ها را در هر دو طرف منتقل می کند . دستگاه های دیگری که در یک واحد ذخیره سازی قرار دارا هستند شامل رجسترهای آدرس، دیکدر، رجیستر بافر حافظه و درایور هایی به صورت مبدلها یا این که تقویت کننده ها می‌باشند . واحد SRAM، مادامیکه که جریان الکتریکی جریان دارد، محتویات خود را حفظ خواهند کرد و هنگامیکه جریان الکتریکی انقطاع شود، محتویات هم از دربین خواهند رفت .

اکثرا رم های سیستمی، از RAM دینامیک (یا DRAM) تشکیل گردیده اند . این یاد ها نسبتا ارزانتر بوده از SRAM ها بوده چراکه هر بیت توسط یک خازن ذخیره سازی می شود . هر سلول DRAM از یک خازن برای مراقبت محتویات یک بیت و یک ترانزیستور برای بازنویسی یا بازیابی محتویات بیت به کار گیری می نماید . یک پالس جریان الکتریکی بطور پیوسته سلولهای حافظه را بروز رسانی می کند . چنانچه این جریان الکتریکی جدا شود، داده ها هم از در میان خواهند رفت . هر مدت که داده ها خوانده می شوند، خازن محافظ اطلاعات، محتویات خود را از دست می دهد و اصطلاحا دشارژ می شود . DRAM در بسته بندی 30 یا 70 پینی بصورت تک ردیفه (SIMM) و یا دو ردیفه (DIMM) بسته بندی می شوند .

انواع دیگر خاطر رم مشتمل بر رم cache تراز 1 (L1) یا رم cache سطح 2 (L2) می باشد . یاد cache از سلولهای SRAM تشکیل شده می‌باشد . از آنجاییکه cache زیاد نزدیک به CPU بوده، در فیض می بایست زمان دسترسی فوق العاده پایینی داشته باشد . رم cache L1، بعنوان رم داخلی CPU تعریف می شود در حالیکه رم cache L2 بعنوان cache ثانویه یا این که یاد خارجی CPU توصیف می شود . طرحهای تازه شامل رم cache مرحله 3 (L3)، و رم cache سطح 4 (L4) می باشد . رم حافظ (PRAM) از یک باتری برای مراقبت داده ها به کار گیری می کند و محتویات خود را حتی پس از انقطاع بدون نقص منشاء تغذیه، نگاه خواهد داشت .


برچسب: طراحی سایت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۴:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)