مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

سیستم استدلال چیست؟

سیستم
استدلال چیست؟ سیستم دلیل مهم‌ترین برنامه ای که در یک کامپیوتر وجود دارد، سیستم استدلال میباشد (OS) . یک سیستم عامل، برنامه ای می باشد که بوسیله زبان در مرحله متوسط مثل C یا ++C متن گردیده می‌باشد که توابع و پارامترهایی را تجویز می کنذ که به کامپیوتر خواهد گفت چه‌گونه اجرای فیزیکی خودش را درون واحدهای منطقی، سازماندهی کند، یاد را رئیس کند و با محفظه بیرونی و کاربران کامپیوتر، تعامل بر قرار کند .

طراحی سایت

مثالهایی از سیستم های برهان شامل سیستم یونیکس و ورژن های متعدد آن، سیستم عامل ویندوز و سیستم استدلال Mac می باشد . زمانیکه کامپیوتری در درحال حاضر بالا داخل شدن است، در آغاز سیستم عامل را از دیسک، به خاطر لود می می نماید . سیستم برهان می تواند درون هارد دیسک، یا این که یک CD-ROM یا این که هر وسیله الکترونیکی دیگری قرار داشته باشد .

فلب کلیدی سیستم های عامل، kernel می‌باشد . Kernel یونیکس، بخش مضاعف کوچکی از سیستم برهان یونیکس را تشکیل می دهد که این قابلیت را می دهد تا از یونیکس در بخش اعظمی از کامپیوترها استعمال شود (از کامپیوترهای خانگی با لینوکس گرفته تا ابر کامپیوتر هایی با UNIغیر مجاز می باشد) . چنانچه جایی از فعالیت سیستم ادله به خلل حادی بازخورد کند، سیستم عامل به موقعیت واهمه خویش خواهد رفت . در اصطلاح گفته می شود که سیستم استدلال هنگ کرده هست .
SRAM،
DRAM، و CACHE المان حیاتی RAM استاتیک (یا SRAM)، واحد سلول ذخیره سازی است که از یک‌سری سلول خاطر تشکیل شده است که هر کدام از آنها، یک بیت را در مدارات فلیپ فلاپ خود نگهداری می نمایند . خطوط آدرس، اطلاعات آدرسی را که می بایست رم از آن‌ها برای ذخیره سازی یا بازیابی اطلاعات، به کارگیری کند را نشان می دهد . خطوط در اختیار گرفتن خواندن و نوشتن، مشخص و معلوم می نماید که اطلاعات ذخیره شوند یا بازیابی شوند . خطوط داده نیز، داده ها را در هر دو طرف منتقل می کند . دستگاه های دیگری که در یک واحد ذخیره سازی قرار دارا هستند شامل رجسترهای آدرس، دیکدر، رجیستر بافر حافظه و درایور هایی به صورت مبدلها یا این که تقویت کننده ها می‌باشند . واحد SRAM، مادامیکه که جریان الکتریکی جریان دارد، محتویات خود را حفظ خواهند کرد و هنگامیکه جریان الکتریکی انقطاع شود، محتویات هم از دربین خواهند رفت .

اکثرا رم های سیستمی، از RAM دینامیک (یا DRAM) تشکیل گردیده اند . این یاد ها نسبتا ارزانتر بوده از SRAM ها بوده چراکه هر بیت توسط یک خازن ذخیره سازی می شود . هر سلول DRAM از یک خازن برای مراقبت محتویات یک بیت و یک ترانزیستور برای بازنویسی یا بازیابی محتویات بیت به کار گیری می نماید . یک پالس جریان الکتریکی بطور پیوسته سلولهای حافظه را بروز رسانی می کند . چنانچه این جریان الکتریکی جدا شود، داده ها هم از در میان خواهند رفت . هر مدت که داده ها خوانده می شوند، خازن محافظ اطلاعات، محتویات خود را از دست می دهد و اصطلاحا دشارژ می شود . DRAM در بسته بندی 30 یا 70 پینی بصورت تک ردیفه (SIMM) و یا دو ردیفه (DIMM) بسته بندی می شوند .

انواع دیگر خاطر رم مشتمل بر رم cache تراز 1 (L1) یا رم cache سطح 2 (L2) می باشد . یاد cache از سلولهای SRAM تشکیل شده می‌باشد . از آنجاییکه cache زیاد نزدیک به CPU بوده، در فیض می بایست زمان دسترسی فوق العاده پایینی داشته باشد . رم cache L1، بعنوان رم داخلی CPU تعریف می شود در حالیکه رم cache L2 بعنوان cache ثانویه یا این که یاد خارجی CPU توصیف می شود . طرحهای تازه شامل رم cache مرحله 3 (L3)، و رم cache سطح 4 (L4) می باشد . رم حافظ (PRAM) از یک باتری برای مراقبت داده ها به کار گیری می کند و محتویات خود را حتی پس از انقطاع بدون نقص منشاء تغذیه، نگاه خواهد داشت .


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۴:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)