مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پباده سازی اینترنت سایت

۱-
پباده سازی اینترنت سایت رشته ای از آغاز و مسئله پسند شما به
هنگام پباده سازی وب وب سایت یگانه و منحصربفرد رعایت نکات پایین الزامی است:
الف) از ویژگی های یک وب سایت تجاری برنده آن می‌باشد که ظواهر آن بتواند کسب و عمل شما را به نحو احسنت نشان دهد .

طراحی سایت

ب)
به حیث شما پباده سازی سایتی که انجام داده اید کلیه مورد ها قضیه لحاظ شما را به مخاطیتان انتقال میدهد؟
ج) یک عدد از خصوصیت های یک وب وبسایت حرفه ای، آسانی است، بعنوان مثال پباده سازی وب سایتی که دارای فضای سفید یا whitespace باشد مطلوب خیس می باشد .

د) هنگام پباده سازی وب وبسایت به یاد داشته باشید که افراد به چه شکل یک برگه وب را بازدید می کنند .

س) آشنایی با الگوی خواندن صفحه ها وب: این مقاله مسیر دید بازدیدگنندگان را تحلیل میکند که عموما چطور یک اینترنت سایت را بازدید می نمایند و به چه قسمت هایی از اینترنت سایت توجه بیشتری دارند . و نشان می دهد جنبش چشم اکثر زمان ها کاربران حرکتی مثل F یعنی دو تکان افقی و یک حرکت عمودی هست .

۲-
ارزش محتوای اطلاعاتی طبق این جمله پر اسم و رسم بیل گیتز، محتوا پادشاه می‌باشد .

در طراحی اینترنت وبسایت رشته ای نیز، این محتوای وب وب سایت می‌باشد که منجر می شود افراد به وب سایت شما مراجعه کنند . از خصوصیت های یک سایت موفق، اطلاعات ناب و قابل اطمینان می باشد و اینکه بتواند نیاز های اطلاعاتی اشخاص را برطرف کند . یک شخص را برای تولید محتوا یا اصلاح مطالب استخدام نمایید . همیشه صدق مطالب و برقراری لینک ها و … را بررسی فرمایید و داده ها به روز و متداول(پرکاربرد) را بکار ببرید .

۳-
عبارات کلیدی عبارات حساس عنوان و لغت ها با اهمیت پرتکرار، لغت ها و یا عباراتی میباشند که اشخاص با آن‌ها وب سایت شما را پیدا خواهند کرد . با یک حساب سرانگشتی کلماتی اند که در تیتر وب تارنما شما می باشند و دست کم دو-سه بار در مطلب شما تکرار گردیده اند . هنگام طراحی اینترنت تارنما حرفه ای، پیدا کردن کلیدواژه ی مناسب، مورد بسیار مهمی میباشد همچنین می تواند پیچیده نیز باشد . برای مطالعه ی بیشتر، به وب وبسایت SEOBOOK مراجعه کنید . این وبسایت همچنین خط مش های بدون‌پول فراوان متعددی برای seo در طراحی اینترنت سایت رشته ای ارائه می‌دهد . در‌صورتی‌که شما تفکر می نمایید کلمات تازه می تواند به بالا آمدن اینترنت وبسایت شما یاری کند،می توانید از ابزار گوگل free keyword استعمال فرمائید .

۴-
منو (فهرست) کاربرپسند الف) منوی عمودی: تصویر پایین، نمای مضاعف همگانی پباده سازی وب وبسایت ها را نشان می دهد . بخش header مشتمل بر لوگو (در بهترین حالت سمت چپ) و ممکن می‌باشد شامل تصاویر و نوشته های دیگر هم بشود . منو (navigation bar) در بخش سبز رنگ قرار می گیرد . محتوای با اهمیت وب وب سایت (content) در بخش خاکستری رنگ قرار میگیرد .

 

 

ب) منو افقی: منو وب وبسایت همچنین می تواند صحیح ذیل بخش header قرار بگیرد (بخش سبز رنگ ) . محتوای با اهمیت در بخش خاکستری رنگ قرار می گیرد . مهم ترین ضعف این قالب اینترنت وبسایت این میباشد که متن، کل عرض کاغذ را پوشش می دهد . این اختلال می تواند به راحتی با محدود کردن عرض محتوا به طوری که کمتر از ۶۰۰ پیکسل باشد برطرف شود . برای لبریز کردن فضای خالی ایجاد شده در چپ و راست متن، می توانید از تصاویر و دیگر موادتشکیل دهنده طراحی به کارگیری فرمائید .

 

 

ج) منو عمودی و افقی: سو‌مین وضعیت رایج در تصویر روبرو سناریو داده گردیده است . در این سیستم پباده سازی سایت، منو در هردو بخش درست ذیل header و سمت چپ قرار می گیرد . این شرایط به طور کلی در وبسایت هایی که دارای صفحه ها مختلف می باشد بکار می رود . در فهرست افقی، پیوند به صفحات دیگر اینترنت وب سایت برقرار می شود و در کل صفحه های به همین رخ میباشد، البته در فهرست سمت چپ صرفا به بخش های داخلی به عبارتی کاغذ پیوند داده می شود و مطابق با به عبارتی برگه می باشد .

در طراحی اینترنت وبسایت فن ای باید سعی نمایید تا کاربرانتان به سرعت با تارنما شما و شیوه دسترسی به بخش های متفاوت آشنا بشوند .

 


۵-
سازش با browser (موتور جستجو) های مختلف اطمینان حاصل فرمائید که اینترنت سایت شما در browser های مختلف به یک شکل (یکسان) چشم می شوند . مثلا در اپرا (Opera Safari)، موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox)، اکسپلورر (Microsoft Internet Explorer) و غیره آنرا آزمون فرمائید . می توانید از این وب سایت http://browsershots .org برای نظارت کردن اینترنت سایتتان در browser های متفاوت استعمال فرمائید .

۶-
مولفه حساس seo بهینه سازی تصاویر با تگ alt: در دستورالعمل های گوگل وبمستر برای بهینه سازی موتورهای کاوش توصیه می شود که از attribute (ویژگی) alt برای نوشتن یک متن توصیفی برای تصاویرتان به کارگیری فرمایید . کاربرد تگ alt: زمانی که شما یک تصویری را در اینترنت سایتتان بکار میبرید، با این تگ آن را تعریف می کنید تا هنگامی که کاربر نشانگر ماوس خویش را بروی تصویر میگذارد، عبارت توصیفی شما سناریو داده شود همچنین درصورتی که تصویر به هر برهان load (بارگذاری) نشد، کاربر تیتر آن را ببیند . موتورهای کاوش نیز آنها را انتخاب می نمایند . این یک مجال خیر هست تا عنوان شما مجدد تکرار و دیده شود، و تصاویر شما در موتورهای جستجو، بهتر بازیابی شوند .


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۵:۳۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)