مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

یک سری زبانه کردن وردپرس

یک سری زبانه کردن وردپرس و ترجمه وبسایت به زبان‌های گوناگون یک عدد از اساسی‌ترین نیازهای هر سایت وردپرسی میباشد تا مدیران تارنما بتونند تا به یکسری زبان متعدد مطالب و موضوعاتی که در وبسایت خودشون درج می‌نمایند را در اختیار یوزرها هر زبانی قرار دهند . امروزه همونطور که خود شما هم دیدید نیاز به ترجمه وب سایت و چندزبانه کردن اون برای هر سایتی لازمه، به عنوان مثال یک وبسایت خبری را در حیث بگیرید که روزانه چند خبر گوناگون را منتشر می‌کنه اما در حالتی که این وب سایت فقط بر روی یک لهجه تمرکز کنه تنها بازدیدکنندگان داخلی مرز و بوم خودش را داره، البته در صورتی‌که همین وب سایت بیاد و به یک سری زبان گوناگون که معمولا برای ما کاربران فارسی زبان، زبان‌های انگلیسی، ترکیه‌ای و عربی در اولویت قرار داره را برای محتوای وب سایت خودش ساخت کنه میتونه تا موفق‌تر کار کرده و کاربران این کشورها را هم به سمت خودش سوق بده .

طراحی سایت

در این یادگرفتن از مقر علم میزبان‌فا، قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی و صد البته رایگان بپردازم که با استفاده از این افزونه در وردپرس قدرتمند می‌باشید تا سایت خودتون را به هر گویش دلخواه ترجمه نمایید و محتوایی که منتشر می نمائید را برای هر زبانی که در لحاظ دارید در اختیار کاربران همون گویش قرار بدهید . پس درصورتی که شما نیز به دنبال ترجمه و یک سری زبانه کردن وردپرس می باشید تا آخر یاور باشید .

یک سری
زبانه کردن وردپرس و شیوه ایجاد تارنما چندین زبانه در وردپرس افزونه‌ای که قصد معرفی اونو دارم با تیتر Polylang در مخزن وردپرس به تصویب رسیده و تاکنون تونسته تا بیش از 300 .000 نصب فعال و کسب امتیاز ۴ .۷ را ازآن خودش کنه که با به کار گیری از این پلاگین قدرتمند میباشید تا مبادرت به ترجمه وردپرس و چندزبانه کردن سایت نمائید . برای به کار گیری از این پلاگین آغاز با کلیک روی دکمه پایین اونو دانلود کرده و آنگاه با استعمال از فراگیری فراگیری طریق نصب و کار کردن با پلاگین ها در وردپرس مبادرت به نصب و فعال سازی این پلاگین در تارنما وردپرسی خودتون بکنید .


دانلود پلاگین Polylang آن‌گاه از نصب و فعال سازی این افزونه شبیه تصویر پایین منویی با اسم زبان‌ها در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه، روی این منو کلیک فرمائید تا به صفحه اضافه کردن گویش در وردپرس سوق دهی گردید .

دقت فرمائید که برای شروع کار لازمه تا گویش فعلی و پیش‌فرض تارنما خودتون را که فارسی هست گزینش کنید، ولی لهجه قضیه استعمال شما میتونه چیز دیگه‌ای هم باشه که در هر چهره مقدمه باید زبان پیش‌فرض را انتخاب کنید تا هنگامی یوزرها وارد تارنما میشن با این لهجه وبسایت را مشاهده نمایند .
تعدادی
زبانه کردن وردپرس
درحال حاضر مشابه تصویر بالا پس از انتخاب زبان، اسم کامل، محلی، کد زبان، شرایط راستچین و یا چپ چین بودن گویش و آیکون گویش را تعیین فرمائید و در غایت روی دکمه افزودن لهجه نو کلیک نمایید تا گویش موضوع لحاظ طولانی تر شود . هم اکنون به همین ترتیب برای سایر زبان‌ها نیز گزینه‌های ذکر شده را انتخاب کرده و زبان‌هایی مانند انگلیسی، ترکیه، عربی و… که قصد دارید تا در سایت سناریو داده شود را بیشتر فرمائید .

 


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۷:۰۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)