مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

8. ارزیابی کردن و توسعه دادن جعبه ابزار های خودتون

4. از اندازه فونت های بزرگ استفاده کنید

12 نکته در طراحی سایت حرفه ای

 

اینکه نوشته های سایت شما بزرگ باشه یک نوآوری جدید نیست ولی هنوز هم از جنبه هایی از طراحی می باشد که به راحتی هنوز هم اثرگذار است. دلیل این مسئله این است که تاثیر زیادی داره که توجه خواننده با اون جلب بشه و به محتوا توجه کنه.

قابلیت خوانایی عالی و منحصر به فرد در صفحه نمایش های کوچک موبایل در میزان جذب کاربر به سایت نقش بسیار مهمی رو اجرا میکنه.

یکی از نکات مهم سال 2016 این بود که سعی کنین طراحی های خودتون رو با فونت های بزرگ انجام بدین به طور مثال از مینیم اندازه 18 برای بدنه ی سایت استفاده کنید که منطقی هم می باشد. این مسئله شامل تمام قسمت های سایت از جمله سردر سایت یا مثلن نوشته های درون عکس ها و... .و همینطور حتما در رابطه با نوع فونتی هم که استفاده می کنید کاملا تحقیق کنید که ارزشمندی این مسئله از سایز نوشته ها هم بالاتر است.

 

5. جای بیشتری تولید کنید

چگونه سایت حرفه ای طراحی کنیم

 

دسته بندی ها و خوشه بندی های مختلف باعث میشه که تمرکز خواننده در سایت شما از بین بره. این یکی از دلایلی بود که برای کنار گذاشتن ستون های فرعی هم به اون اشاره کردیم. برای طراحی سایت خودتون در نظر داشته باشید که هرچقدر فضای بیشتر تولید کنید تا اینکه المان های زیادی رو در صفحه قرار بدید ،خواننده ی بیشتری رو به خودتون جذب می کنید. باعث میشه وقتی یک کاربر وارد سایت شما میشه تمرکزش رو روی قسمت های مهم از دست نده ، در حالیکه طراحی شما هم زیباتر می باشد.

این فضا ها را به نام های “white space” و یا “negative space” می شناسند. در حالیکه به این معنی نیست که این فضا ها همیشه نیازه که سفید باشند به ویژه وقتی در سایت خودتون از عکس های بزرگ برای سردر و همینطور پس زمینه استفاده می کنید.

سعی کنید که دسته دسته کردن بخش های سایت رو به حداقل برسونید و همینطور بین قسمت هایی که قراره خواننده اون ها رو بخونه، بخش ها سفید قرار بدین تا بدونه که باید روی کتاب قسمت ها تمرکز کند.

 

6. طراحی واکنشگرا یه آپشن و دلخواه نیست!

نکات کلیدی که هنگام طراحی سایت باید به آن توجه کرد

 

نکته کلیدی در طراحی سایت استفاده از سایت وانشگرا می باشد. استفاده از دستگاه های موبایل روزانه افزایش پیدا می کند به ویژه وقتی بخوان به وب سایتی دسترسی پیدا بکنند. برای همین هم هیچوقت تا به امروز طراحی مناسب برای موبایل مهم نبوده است.

پس از مهم ترین نکته های امسال اینه که کاملا به طراحی موبایل هم متعهد باشید. و برای همین هم وقتشه از که یادگیری این سبک رو هم دیگه از لیست کار ها خط بزنید و کاملش کنید و همینطور از آپشن های مختلفی هم که دارید باید کاملا استفاده کنید مثل منو های همبرگری و... .

در سال های اینده حتی ممکنه که شما طراحی برای موبایل رو اولین طراحی خودتون در نظر بگیرین.

 

مقاله مرتبط: آموزش طراحی سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو

7. از Google’s Material Design کمک بگیرید

نکته ای در طراحی وب سایت

 

شرکت گوگل استفاده از فلسفه ی Material Design را از سال 2014 بالا برد و طراحان دیجیتالی هم خیلی سریع اون رو دنبال کردند.

اگر شما نوآوری ها و گرایشات طراحی وب سایت صاف و صریح را پذیرفته اید وقتشه که روی واگن های Material Design سوار بشید و استایل های امسال خودتون رو آپدیت کنید.

طراحی سایت

هسته ی مفاهیمی که این فریم ورک ارائه میده شامل استفاده از لایه هایی میشه که به کناره های المان ها سایه هایی میدهد. و کمک میکنه که استایل هایی که نیاز دارید رو در عمق خیلی خیلی کم هم بدونید به المان های خودتون بدید.

اگه شما انگیزه پیدا کردید که شروع کنید یک سری Material Design UI kits هایی در اطراف برای شما وجود دارد که میتونه به یادگیری شما سرعت بده.

 

8. ارزیابی کردن و توسعه دادن جعبه ابزار های خودتون

نکات طراحی سایت

 

آیا در جریان کاری شما کارهایی هستند که خب شما فکر می کنید میتونین اونارو خیلی تاثیر گذارتر و یا خیلی لذت بخش تر انجام بدید؟

برای شمایی که این احساس رو دارید یه نکته که میتونه بهتون کمک کنه اینه که وقتی میخواید کاری رو شروع کنید تحقیقات لازم رو انجام بدید و نگاه کنید ببینید آیا واقعن ابزاری هست که بتونه نیاز هایی که دارید رو به راحتی برآورده کنه؟

همونطور که هرروزه یه سری نکته ها به طراحی شما اضافه میشه همینطور هم ابزار هایی هر روز داره تولید میشه که خب خیلی از این ابزار ها واقعا روند طراحی شما رو بهتر میکنه. اپلیکشن های جدیدی مثل Pixate که برای کسایی که از Adobe CC apps برای طراحان وب لذت میبرن خیلی جالب به نظر می آید و همیشه ارزش این رو داره که بهش یه نگاهی بندازید و میتونه به شما کمک میکنه تا جریان کاری لذت بخش تر و سریع تری رو تجربه کنید.


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۷:۲۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)