مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

پوشه htaccess چیست؟

فولدر htaccess htaccess در واقع فایلی متنی (اما بدون پسوند) است که در سرور های گوناگون (مخصوصا سرور Apache) برای در اختیار به دست آوردن عملکردهای طراحی سایت  آن زمینه به کارگیری قرار می گیرد، این فایل در ریشه تارنما یا این که در فی مابین فولدرهای آن به چهره htaccess . (بدون فرمت) وجود دارااست (اگر این فایل در سرور شما نیست، می توانید آن را تولید کنید) و درون آن دستوراتی خاص به فیس متنی و حروف با قاعده متن می شود، به برهان این که فولدر htaccess به صورت انقطاع از نیز از پیکربندی مهم سرور می‌باشد و برای سایتهای گوناگون می تواند متفاوت باشد، امروزه از آن به وفور، به ویژه در سرورهای اشتراکی، برای دوباره نویسی پیوند های داینامیک به استاتیک (Rewriting)، در اختیار گرفتن دایرکتوری ها با واژه و کلمه و کلمه عبور (Authorization)، تهیه و تنظیم داده ها مربوط به یونیکد صفحات، مسدود کردن IP، تنظیم و سفارشی کردن صفحه ها خطا و . . . به کارگیری می شود؛ در پیش‌روی پوشه دیگری به نام httpd .conf وجود دارد که به طور سوای واسطه و یک دست تنظیمات سرور را مدیریت می نماید .

پباده سازی
سایتپوشه php .iniدر کنار پوشه htaccess که پیکربندی سرور را مدیر می کند، در سیستم های مبتنی بر PHP معمولا در سرورها می بضاعت از فایل دیگری به نام php .ini برای در دست تصاحب کردن رفتارها و تجهیزات مربوط به مفسر PHP به کار گیری کرد، ولی این زمینه تا حدود زیادی به ویژه در سرور های اشتراکی، به اختیارات تعریف گردیده به وسیله مدیران هاست برمی گردد، از php .ini می بضاعت و توان و بضاعت و توان به فرض برای غیر فعال یا فعال کردن بعضی خصوصیت ها در PHP استفاده کرد و تنظیمات پیش فرض را تغییر‌و تحول داد .

پایگاه
داده پایگاه داده یا دیتابیس (Database) به محل حفظ داده ها معمولا به فیس داینامیک گفته می شود، به فرض در یک سیستم مدیریت محتوا، وقتی مطلبی را ارسال می کنید، این مقاله در فیلد های خاصی که داخل دیتابیس با عنا وین معلوم تعریف شده، ذخیره می گردد تا در هنگام لزوم از اطلاعات آن استعمال شود، در واقع راه و روش و ساختار دیتابیس ها شباهت متعددی به دنیای حقیقی و به فرض قفسه های یک کتابخانه دارد، در نیز حال حاضر عمده وبسایت ها از این خط مش و منش به کارگیری می کنند و تقریبا مدیر یک سایت بلندمرتبه سوای به کارگیری از مقر داده غیر قابل تصور است، تنها سایتهای کوچک با کاغذ ها استاتیک و ثابت، آن هم به تعداد کم، بی نیاز از دیتابیس هستند و در سایر موضوع ها شایسته ترین گزینه، به کارگیری از آن است، دیتابیس ها انواع و کارکردهای مختلف دارا‌هستند ولی در کل فراوان به نیز مشابه هستند، از جمله دارای اهمیت ترین سیستم های رئیس پایگاه داده می توان و بضاعت و توان Oracle، Microsoft SQL Server، MySQL و SQLite را اسم برد، ولی امروزه از MySQL برای برنامه نویسی با PHP و از Microsoft SQL Server برای برنامه نویسی با ASP بخش اعظم به کارگیری می شود؛ خاطره دادن اصول فعالیت با مقر داده در صورت شناخت شما با یک عدد از لهجه های برنامه نویسی سمت سرور، عمل چندان مشقت نمی باشد و تا حدود زیادی می توان و بضاعت طی مدتی کوتاه، بخش اعظمی از مطالب را فرا گرفت .

نشانی
اینترنتی منحصربه‌فرد تصور بخش اعظمی از مردمان از ایمیل، محدود به خدمت های مجانی ارائه گردیده به وسیله شرکت های معروفی چون یاهو، گوگل، مایکروسافت و . . . است، اما زمانی برای خود سایتی ایجاد می کنید، در قریب به حادثه موارد، می توانید پست الکرونیکی منحصر به فرد با عنوان دامنه خویش داشته باشید، در سرورهای گوناگون و در در اختیار به دست آوردن پنل آن‌ها قابلیت تولید نشانی اینترنتی های مخصوص برای دامنه شما وجود دارد و پس از ساخت حساب کاربری و آدرس، می توانید از برنامه های مدیر ارسال و دریافت پست الکرونیکی مانند Outlook Express یا این که این که برنامه های شبیه دیگر به کار گیری فرمایید .


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۷:۰۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)