مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

بوت استرپ چه چیزی است؟

طراحی سایت ساخت وب سایت با بوت استرپ مزیت های بسیاری فراوانی داراست ازجمله جذب مخاطبان فراوان از طریق تلفن همراه های هوشمند و تبلت می‌باشد. بوت استرپ بصورت کلی یک فریم ورک است که شما می توانید برای ریسپانسیو وب سایت از آن به کار گیری فرمایید. در این نوشته‌ی علمی شمارا با مزیت های ساخت سایت با بوت استرپ بیش تر آشنا خواهید شد .


در پیشین افراد برای تحقیق در باب موضوعی یگانه و یا کشف کردن سوال های احتمالی خود، به سمت کامپیوترهای خود ‌می‌رفتند و با به کارگیری از اینترنت و با متوسل شدن به موتورهای جستجو سعی در پیدا کردن جواب مناسب داشتند. البته امروزه با وجود گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و حتی تلویزیون‌های هوشمند، استعمال از اینترنت و جستجو در موتورهای جستجو گسترده‌تر شده است. کاربران انتظار دارا‌هستند سایتی که در گوشی و تبلت خود بازدید می کنند، نمایشی مشابه به آنچه در کامپیوتر و لپ تاپ می بینند داشته باشد.

طراحی سایت
سایت طراحی شده ‌قادر است مخاطبان متفاوتی داشته باشد. بعضی از این مخاطبان ترجیح ‌می دهند محتوای تارنما‌ها را در کامپیوتر و لپ تاپ‌های خود بازدید کنند و بعضی عشق و علاقه‌مند به استفاده از وب‌سایت‌ها در موبایل‌های هوشمند خود می‌باشند. لذا ساخت وب سایت می بایست به گونه‌ای باشد که نمایش سایت در هر دستگاهی به شکلی صحیح انجام شده تا هر سیرتکامل مخاطبی را مجذوب خود کند. برای نمایش صحیح وب سایت‌ها در دستگاه‌های گوناگون از گزاره تلفن‌های هوشمند، تبلت و کامپیوتر و حتی تلویزیون‌های هوشمند از تکنولوژی ریسپانسیو و یا عکس العمل گرایی استعمال ‌می گردد.

سفارش وب راز: bootstrap و کاربرد آن


بوت استرپ چیست - طراحی سایت با بوت استرپ

Bootstrap در حقیقت کادر وورکی هست که از سه گویش HTML ، CSS ، JQuery ‌تشکیل شده می باشد. در ابتدا لازم میباشد توضیحی مختصر درباره هر کدام از این زبان‌ها داده شود. ‌HTML ‌برای ساختار و قالب محتوا استعمال ‌می شود. CSS ‌جهت فیس دادن به ساختارهای ایجاد شده در HTML ‌به کارگیری می گردد و سبب ‌می شود وبسایت طراحی شده ظاهر مناسب و بهتری داشته باشد. همچنین JQuery ‌برای اضافه کردن امکانات و وظایف اضافه در سایت کاربرد دارد. اینک بوت استرپ با دارا بودن هر سه لهجه، بستری مناسب را برای طراحی یک تارنما بدون نقص و واکنشگرا در اختیار طراحان سایت قرار داده است. طراحان وب با استعمال از بوت استرپ نیازی به نوشتن کدهای پیچیده و طولانی نداشته و ‌می‌توانند از کدهای موجود که از پیشین آماده شده‌اند استعمال کنند. همچنین آماده آوردن فضایی عادی برای طراحی وب سایت برای کسانی که دستکم با HTML ‌و ‌CSS ‌آشنایی دارا هستند از مزایای بوت استرپ ‌میباشد. در کنار تما‌می‌این مورد ها، طراحی با بوت استرپ قابلیت و امکان تفکیک بخش‌های متعدد تارنما جهت افزودن کدها را فراهم آورده میباشد.
بوت استرپ به طور کامل open source ‌بوده و قابلیت باصرفه‌سازی دارااست. همچنین در هنگام نصب ‌می‌قدرت آن را به موقعیت به طور کامل سفارشی نصب کرد و با کاهش حجم موارد قابل نصب، از حجم پایانی آن معدود کرد.
در نهایت ‌می‌قدرت به سازگار بودن وب‌وبسایت‌های طراحی شده با بوت استرپ با کلیه مرورگرها از جمله Firefox ، chrome ، safari، IE و … اشاره نمود.
علاوه بر مزایایی که از بوت استرپ گفته شد، بهتر میباشد از معایب آن نیز گفته شود. فایل‌های تولید شده با بوت استرپ دارای حجم زیادی میباشد. هرچند برنامه نویس ها با تجربه کافی ‌میتوانند با حذف برخی از کدها، از حجم پوشه‌ها بکاهند ولی افراد آماتور قدرتمند به نادر کردم حجم نسبی این پوشه‌ها نخواهند بود. همچنین برخی از ترکیب بندی‌ها در بوت استرپ کمی پیچیده بوده و ریسپانسیو کردن بخش‌هایی از سایت مانند جدول‌ها به دلیل ساختار شبکه ای مشقت بار ‌میباشد.


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۲۴:۴۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)