مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

بررسی لینک های رقبا

 این معمولی ترین روش برای لینک سازی وب سایت می باشد، دنبال کردن رقبا و یافتن متن و انکر تکست لینک ها و آدرس مرجع پیوند های که آتوریتی بالیی دارند قادر است به سئوی وبسایت شما امداد بسیار زیادی بکند و شما بر طبق تعداد سایت هایی که دارید یک استراتژی مناسب را انتخاب بکنید و آغاز به لینک و پیوند گیری بکنید.
همچنین لازم نیست که مسلما از وب سایت هایی که رقبای شما لینک گیری کرده اند ، شما هم پیوند بگیرید، بلکه میتوانید از منابع دیگری که مشابه با تارنما مورد نظر می باشند با همان  طراحی سایت توان و اعتبار کار های مربوط به لینک و پیوند گیری را انجام دهید.
آنالیز لیست عمل های فنی سئو
این متد شامل محاسبه کردن کنسول جستجوی گوگل برای یافتن ارور ها یا محتوای کپی و تکراری و همچنین صفحاتی که عنوان ندارند می‌گردد.
این ابزار بدون‌پول گوگل است که برای مدیر سایت ها جهت مشاهده و بازنگری همت سایت خود ارائه شده است. همچنین شما می‌توانید از این ابزار گوگل وبمستر (یا همان کنسول جستجوی گوگل) برای پیدا کردن ایرادات فنی سایت، لغات پر جستجوی که سایت شما در آنان وجود داشته است، واحد سنجش نمایش وبسایت شما، نرخ کلیک CTR و ترازو ورودی های گوگل و... استفاده بکنید.
شناسایی ریدایرکت های خطا (تغییر‌و تحول ریدایرکت 302 به ریدایرکت 301)
از کد ریدایرکت 301 نباید به کار گیری بکنید برای صفخاتی که بصورت فعلا در دسترس نیستند، کد 301 فقط برای صفحاتی که شرایط فعلی دیگر در تارنما شما وجود ندارند یا حذف شده اند بایستی مورد به کارگیری قرار بگیرد.
ریدایرکت 302 به معنی : انتقال موقت میباشد و گوگل در‌این گونه انتقال اعتبار و منزلت درجه آن برگه را به یک urlجدید منتقل نمیکند
ریدایرکت 301 به معنی: این است که به گوگل میگوئید این ورقه دیگر در وب سایت شما وجود ندارد و از این به بعد از آن به جای برگه قبل گوگل کاغذ جدید را برای بازدیدکنندگان نمایش میدهد و اعتبار کاغذ قبل که وجود داشت را بصورت بی نقص به ورقه جدید منتقل میکند و پس از مدتی گوگل صفحه قبلی که وجود داشت را نمایش نمیدهد و به جای آن آدرس تازه را در نتایج نمایش می دهد.
رفع نقص‌ لینک های شکسته، خطا ها و مشکلات Crawl
هر چقدر سایت شما بزرگتر باشد، این موارد اهمیت بیشتری دارند و تعدادشان نیز افرایش پیدا خواهد کرد. لینک های شکسته یا نادرست های موجود در تارنما موجب میشود که موتور های جستجوگر نتوانند بصورت صحیح محتوای شما را ادراک و ایندکس کنند و برخی اوقات موجب منحرف شدن موتور های جستجوگر می‌گردد بخاطر همین شما ورودی و ترافیک کمتری را برای سایت خود جذب خواهید کرد.
ابزار های بسیار زیادی برای باز نگری لینک های شکسته سایت وجود دارا‌هستند حتی در حالتی که از وردپرس استعمال میکنید افزونه های نیز برای اینکار طراحی شده اند.
مهم: باز نگری سرعت لود شدن وبسایت و سریع تر کردن وب سایت
سرعت لود تارنما یکی‌از فاکتور های مهم گوگل میباشد همچنین این فاکتور بر روی ارتباط وبسایت شما با بازدیدکننده نیز تاثیر بسیار زیادی دارااست. افزونه هایی همانند wp-rocket در وردپرس وجود دارند که می توانند کار seo تارنما را برای شما انجام دهند. با استعمال از ابزار GTmetrix هم می توانید حالت سرعت لود تارنما خود را مشاهده بکنید.
بهینه سازی تارنما برای موبایل های موبایل
امروزه خیلی از کاربران وب سایت ها از تلفن همراه های گوشی استفاده مینمایند/ اگر وب سایت شما برای موبایل گوشی سازگار نباشد، شما نمیتوانید کاربران موبایل رو راضی نگه دارید.
تکنیک های پیشنهادی خود گوگل هم همانند AMP ارائه شده است که جهت افزایش سرعت هر چه اضافه تارنما ها میباشد.
تولید نقشه سایت و ثبت کردن آن در کنسول گوگل
شما میتوانید با ایجاد نقشه وب سایت و ثبت کردن آن در کنسول گوگل، براحتی گوگل را از آخرین مطالبی که در سایت خود منتشر می‌کنید در جریان بگزارید و گوگل بتواند مطالب جدید وبسایت شما‌را ایندکس بکند.
ساخت فولدر robots.txt و ثبت آن در کنسول گوگل
برای اطلاع رسانی به گوگل جهت یافت کردن نقشه تارنما میتوان از فولدر robots.txt استفاده کرد همچنین شما می توانید در این پوشه مشخص بکنید که گوگل اجازه ایندکس کردن کدام صفحه ها از سایت شمارا دارد و کدام صفحات از تارنما شمارا نمیتواند ایندکس بکند.(این گزینه میتواند برای انواع متعدد خزنده ها مانند بینگ و یاندکس و... نیز راستگو باشد و شما به هر مورد از موتور های جستجوگر اجازه دسترسی و تلاوت مطالب بخش خاصی از وبسایت خود را بدهید)
لیست فعالیت های موثر برای سئو سایت که هر سئوکار باید انجام دهد
کار بر روی برند
شما می‌توانید با فعالیت بر روی بند خود، در شبکه های مردمی، خود را بیش تر به کاربران خود نزدیک بکنید. همچنین در نظر داشته باشید که بعضی از شبکه‌های‌عمومی تاثیر بسیار نه بر روی سئوی تارنما شما دارند و با فعالیت بر روی آن‌ها میتوانید علاوه بر بهبود درجه وبسایت خود، به مخاطبان خود در شبکه‌های‌اجتماعی هم دسترسی مناسبی داشته باشید


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۸:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)