مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت

Php
Hypertext preprocessor یا این که php یکی‌از لهجه های برنامه نویسی میباشد که در طراحی سایت آیتم به کار گیری قرار میگیرد و از گزاره لهجه های برنامه نویسی سمت سرور به حساب می آید. این لهجه برنامه نویسی در سال 1998 و بوسیله راسموس لردورف به عالم عرضه شد. این گویش برنامه نویسی یک گویش مبداء گشوده و قابل گسترش میباشد که غالبا برای پباده سازی برنامه های سرور ساید در طراحی وب های دینامیک آیتم استعمال قرار می‌گیرد.

این گفته به‌این معناست که دستوراتی که به وسیله لهجه برنامه نویسی php نوشته می‌شود بوسیله سرور اجرا و ترجمه میگردد و در غایت سود ی ان به استفاده کننده نمایش داده میشود، نکته ی دیگری که در این مورد می بایست به آن اشاره کنیم این میباشد که در حالتی‌که استفاده کننده کد سورس وبسایت را ببیند کدهای اصلی وبسایت را نمی بیند بلکه دستورها ترجمه گردیده ی آخرین را می بیند.


ساختار لهجه برنامه نویسی php بسیار مشابه به لهجه برنامه نویسی perl و گویش برنامه نویسی c میباشد و آن چه که موجب گردیده این لهجه برنامه نویسی تا این حد کارکشته ظواهر شود این میباشد که با اکثر زمان ها خزانه های اطلاعاتی از قبیل Mysql همگونی داراست و همینطور صورت پذیری فوق العاده ای دارااست.

لهجه برنامه نویسی php به قدری قوی بود که از آن برای ساخت قابل انعطاف افزارهای معروف به کارگیری شد که از پاراگراف ی این قابل انعطاف افزارها می شود به اپلیکیشن Mambo، Joomla، mybb، Phpbb، SMF و مدیاویکی اشاره نمود.

Python
گویش برنامه نویسی python در سال 1991 و بوسیله خودو فان رسوم پباده سازی شد. این گویش برنامه نویسی امروزه یکی‌از برگزیدگان لهجه های برنامه نویسی میباشد که محبوبیت بسیار متعددی بین برنامه نویس ها و گسترش دهندگان داراست. وسیع ترین عامل محبوبیت این لهجه برنامه نویسی سمت سرور را شاید بتوان آسانی آن دانست به طوری که می اقتدار خاطرنشان کرد اشخاصی که می‌خواهند اخیرا وارد دنیای برنامه نویسی شوند، تعیین این لهجه مورد ی بسیار قابل قبولی برای آن‌ها میباشد.

آسانی این گویش برنامه نویسی تا جایی که امروزه در سراسر دنیا یکی مطلوب ترین مورد ها برای یادگرفتن برنامه نویسی به اشخاص و مخصوصا به کودک ها میباشد. اما آسانی این لهجه به معنای این وجود ندارد که کاربرد چندانی ندارد بلکه این لهجه برنامه نویسی از پاراگراف گویش هایی میباشد که کاربرد گسترده ای داراست و همینطور به صورت گسترده ای نیز پشتیبانی میگردد، به نحوی که برنامه هایی به لهجه پایتون نوشته میشوند روی سیستم عوامل و بسترهای اصلی و سیستم برهان یگانه خیس به خیر و خوبی اجرا می گردند.


گویش برنامه نویسی پایتون در واقع برای مالامال کردن رخنه‌ دربین دنیای برنامه نویسی و همینطور ارائه ی راهکاری بهتر برای تایپ کردن اسکریپت هایی که مراحل انجام چندین از شغل های روتین خسته کننده را به صورت اتوماتیک انجام میدهند و یا در ایجاد یک مثال از برنامه ی کاربردی که در یک یا این که چندین گویش برنامه نویسی دیگر پیاده می گردد گزینه به کار گیری قرار میگیرد.

ASP
Active Server Pages یا این که ASP یکی از دیگر از گویش های برنامه نویسی میباشد که در طراحی وب گزینه به کار گیری قرار می‌گیرد و بوسیله کمپانی مایکروسافت در سال 1993 ارائه شده‌است، این گویش برنامه نویسی صرفا بر روی خدمت های میزبانی اینترنت ویندوز قابل انجام می باشند و به نوعی می اقتدار خاطرنشان کرد که امکان هایی که داراست بسیار مشابه به گویش برنامه نویسی php میباشد.


گویش برنامه نویسی ASP مانند گویش برنامه نویسی PHP نیز یکی‌از گویش های سمت سرور در ساخت وب سایت میباشد که کدهای اصلی گویش را به استفاده کننده اکران نمی دهد بلکه امرها ترجمه گردیده ی آخرین را به استفاده کننده اکران می‌دهد و این امکان منجر میگردد که به سادگی نتوان از روی کدها نسخه برداری برداری و یا این که سرقت کرد.


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۳۴:۴۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)