مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

13 خصوصیت یک وبسایت خوب ( سایت خوب )


خصوصیت‌های یک طراحی سایت  و تاثیر آن بر کسب و عمل
اهمیت یک وب سایت اینترنتی بر پرورش و بهبود کسب و شغل های متفاوت اعم از تجارت‌های الکترونیک و حتی تجارت‌های غیر الکترونیک امروزه بر هیچ‌کس پوشیده وجود ندارد. وقتی بود که صرفا کار‌های اینترنتی نیاز به وب سایت داشتند، البته امروزه با بسط وب هر عمل کاری برای ارتقاء بازده خویش نیاز به یک تارنما داراست.


فعلا اکثری از کمپانی‌ها برای جذب مخاطب یا این که رابطه با مخاطبین فعلی خویش از ساخت وب سایت برای کسب و کارشان استفاه مینمایند. همینطور بخش اعظمی از مجال‌های عمل با همیاران فرنگی از روش تارنما مهیا میشوند.

البته قطعاً صرف وجود یک وب سایت به خودی خویش و فارغ از رعایت بعضا از اصول نمی‌تواند تأثیر چندانی بر بهبود کسب و فعالیت داشته باشد. یک وب سایت زمانی بر کسب و فعالیت شما مؤثر میباشد که پارامترهایی را تحت عنوان یک وب سایت کارآمد در خویش داشته باشد. به دنبال به معرفی بعضی از این پارامترها خوا‌هیم پرداخت.

ظواهر تارنما


توصیه اینترنت سر: آیا داشتن یک تارنما حقیقتاً سرمایه‌گذاری صحت میباشد؟

او‌لین چیزی که در ورود به یک سایت اعتنا استفاده کننده را به خودش جلب می نماید، پباده سازی و ظواهر وب سایت (UI Design) میباشد. یوزرها ترجیح می دهند مطالب موردنیاز خویش را از تارنما‌هایی استخراج نمایند که ظواهر آن تارنما‌ها احساس خیر به آن ها القاء می کند. وبسایتی که ظواهر قابل قبولی ندارد نمی‌تواند استفاده کننده را برای زمان عصر متعددی در خویش نگه‌داراست و این فرمان علاوه بر کاهش کارایی اثر گذار سایت، منجر بروز اشکالاتی همچون افت جایگاه وب سایت در موتورهای کاوش خواهد شد.

پباده سازی خوب علاوه بر رعایت اصول روز پباده سازی جهان لازم میباشد که عکس العمل‌گرا (طراحی وب سایت ریسپانسیو) باشد. امروزه درصد بخش اعظمی از یوزرها اینترنتی مرور صفحه ها اینترنت را بوسیله ابزارهای مختلفی از پاراگراف تبلت و موبایل هم پا انجام میدهند. پباده سازی ریسپانسیو صورت صحیحی از ظواهر تارنما در دستگاه‌های گوناگون از پاراگراف رایانه‌های فردی، تبلت‌ها، موبایل‌های گوشی و … به اکران میگذارد. در‌حالتی که پباده سازی ریسپانسیو نباشد، اکران وبسایت در برخی ابزارها به صحت انجام نمی شود و همین فرمان منجر می گردد استفاده کننده رغبتی به سپری کردن زمان خویش در سایت شما نداشته باشد. این فرمان نیز علاوه بر تأثیر منفی بر روی تلاش سایت، منجر کاهش جایگاه وبسایت در موتورهای کاوش خواهد شد.

در بخش ظواهر تارنما دعوا دیگری با تیتر تجربه کاربری (UX Design) مطرح می شود. مراد از تجربه کاربری به صورت خیلی خلاصه احساساتی میباشد که از اکران یک تارنما به استفاده کننده القاء میگردد. این تجربه بستگی به مواقعی همچون طرز دکوراسیون موادسازنده یک تارنما، به کار گیری از آیکن‌ها و تصاویر مختص و … در طراحی وب دارااست. در واقعیت UI و UX دو ملاک متعلق به یکدیگر در پباده سازی وب سایت می باشند که هر دو به صورت موازی می‌بایست بوسیله طراح تارنما به صدق پیشروی نمایند تا اکران یک تارنما را به شایسته ترین صورت ممکن برای بازدیدکنندگان آن آماده نمایند.

اینترنت راز زبده یکسری ساله در مورد پباده سازی وب سایت و سود‌گیری از متخصصین حرفه ای، طراحی سایت شمارا به شایسته ترین صورت ممکن و رعایت اصول و استانداردهای ساخت سایت انجام خواهد اعطا کرد.

امنیت
دعوا امنیت نیز یکی‌از موردها گسترده و بسیار دارای اهمیت یک وب سایت میباشد. ممکن میباشد همگی فاکتورهای یک سایت مطلوب را در تولید سایت خویش نظر کرده باشید، حتی مدتی هم بر روی سایت کار فرمایید و به نتیجه ها قابل قبولی دست یابید، ولی در شرایطی‌که امنیت وبسایتتان مطلوب نباشد هر لحظه قابلیت بروز نقص‌ در تارنما و به هدر رفتن کلیه زحماتتان باشد. از همین رو لازم میباشد که فاکتورهای امنیتی هرچه اضافه از اولِ تولید یک تارنما مد لحاظ قرار گرفته و اعمال شوند.

علاوه بر برقراری امنیت وب سایت، امنیت یوزرها نیز بسیار دارای اهمیت میباشد. یوزرها وبسایتی را تعیین می نمایند که اطمینان داشته باشند اطلاعاتشان در امنیت بدون نقص جای‌دارد. یکی مواقعی که‌این اطمینان خیال را به

استفاده کننده می دهد، به کارگیری از گواهینامه SSL (پروتکل امنیتی https) بر روی نشانی‌های تارنما می باشد. با استعمال از این پروتکل تبادل داده ها میان استفاده کننده و سرور بصورت کد انجام یافته و امنیت داده ها یوزرها بسیار ارتقاء می یابد.

محتوا


قطعاً ادله اصلی راه اندازی یک تارنما هدایت کاربرانی به سایت می باشد که پیرو محتوای آیتم نظرشان می‌باشند. طبعا ایجاد محتوا مخصوص، اثر گذار، خلاقانه و دیدنی میباشد. اسکن محتوا از تارنما‌های دیگر علاوه بر اینکه رضایت یوزرها را جلب نمی‌نماید، تحت عنوان یک دلیل منفی نیز در جایگاه‌دهی موتورهای کاوش در حیث گرفته میگردد.

لازم میباشد که بروزرسانی محتوای وب سایت به طور منظم طی دوران‌های هنگامی معین صورت پذیرد. پویایی یکی عارضه ها برد وب سایت شما قادر است باشد.

سرعت بارگذاری


این فاکتور نیز در کارآمدی وب سایت بسیار بسیار اهمیت داراست. یوزرها رغبت دارا‌هستند وبسایت آیتم نظرشان پیاله کمتر از 5 ثانیه بارگزاری شود. در صورتیکه بیش تر از این به ارتفاع بینجامد حتی ممکن میباشد استفاده کننده از تماشای سایت شما منصرف شود و هرچقدر هم ظواهر و مطالب تارنما گزینه پسند استفاده کننده باشد، گشوده هم تفاوتی نتایج نخواهد شد.

آپتایم


یکی عارضه ها فعال سازی تارنما این میباشد که به طور حضوری نمی‌قدرت در همه ساعت‌ها شبانه‌روز و هفت روز هفته با استفاده کننده در رابطه بود. البته وب سایت این قابلیت و امکان را مهیا می کند تا سوای محدودیت مکانی و وقتی بتوانید با یوزرها خویش در رابطه باشید. خواسته از آپتایم وقتی میباشد که وب سایت شما بر روی وب برای تمامی در دسترس میباشد. یک تارنما خوب آپتایمی در حدود صد در صد دارااست. یک لحظه در دسترس نبودن وب سایت شما قادر است به اندازه تلف کردن تعدادی مشتری به خسارت شما به اتمام برسد.

بهینه سازی

مراد از بهینه سازی وبسایت، با صرفه‌سازی یک سایت برای موتورهای کاوش می باشد. بهنیه‌سازی یک تارنما برای موتورهای کاوش یک سرمایه‌گذاری نادر‌هزینه و و بسیار پربازخورد است. عامل ها متعددی در بهبود سئوی یک سایت تاثیرگذارند. کلیه موردها نقل شده نیز در چهره صدق تلاش می توانند سبب ساز بهبود سئوی وب سایت شوند. از میان کارداران روایت شده محتوا، آپتایم و سرعت بارگذاری وب سایت، بسیار بر بهینه سازی تاثیرگذارند.

قرارگرفتن کلمه و واژه کلیدی تارنما شما در ورقه اولیه موتورهای کاوش برد وب سایت شما‌را تضمین می‌نماید.


برچسب: طراحی سایت،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۸:۱۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)